sikayetkripto
Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!
Bir Ülke Daha Fazla Enerjisini Bitcoin (BTC) Madenciliği İçin Kullanacak!

Bitcoin Madenciliği Şirketi Canaan’ın Üçüncü Çeyrek Sonuçları Şaşırttı: Yüzde 88 Değişim!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan, BTC fiyatının yaklaşık 16.000 dolara gerilemesi nedeniyle olumsuz piyasa dinamikleri olarak adlandırdığı üçüncü çeyrek net gelirinin bir önceki yıla göre %88 düşüşle 61.1 milyon yuana (8.6 milyon dolar) gerilediğini söyledi.

Bitcoin Madenciliği Şirketinin Net Geliri Yüzde 88 Azaldı

Pekin merkezli firma Pazartesi günü yaptığı açıklamada, satılan toplam bilgisayar gücünün %48.5 düşüşle saniyede 3.5 milyon terahash’a gerilediğini, gelirin ise %26 düşüşle 978.2 milyon yuan’a gerilediğini belirtti.

Argo Blockchain ve Core Scientific’in her ikisi de likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalırken, özellikle Eylül ayında iflas başvurusunda bulunan veri merkezi sağlayıcısı Compute North olmak üzere birçok madencilik firması son birkaç aydır baskı altında olduğunu hissetti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Olayı Bitcoin (BTC) Madencilerini de Etkiledi: Rezervler Ne Durumda?

Canaan şirketinin CEO’su Nangeng Zhang, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bitcoin madencilik piyasası, BTC fiyatının dalgalanması ve son zamanlarda on altı bin dolar civarına düşmesi nedeniyle üçüncü çeyrekte kötüleşti.

Olumsuz piyasa dinamikleri BTC madencilerinin gelirlerini ve nakit akışlarını önemli ölçüde engelledi. Madenciler işlem gücü taleplerini azaltmak zorunda kaldıklarından, biz de buna karşılık olarak satış fiyatımızı düşürmek zorunda kaldık.”

Canaan’ın CFO’su James Jin Cheng, “Bitcoin’in düşüş eğilimi, artan enerji fiyatları ve artan nakit baskısı altındaki madenciler” nedeniyle piyasa koşullarının kötüleşmeye devam etmesinin beklendiğini söyledi.

İlk etapta düşüş yaşayan şirketin hisseleri bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %10’luk yükselişi ile 2.98 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!