NFT
Bitcoin Lightning Tabanlı Strike, Yeni Bir Adım Attı
Bitcoin Lightning Tabanlı Strike, Yeni Bir Adım Attı

Bitcoin Lightning Tabanlı Strike, Yeni Bir Adım Attı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Lightning tabanlı kripto ödeme platformu Strike, ABD‘li müşterileri için global transferler kapsamında 3 yeni seçenek daha ekledi.

Kripto paralar, 2021 yılında rekor bir kullanıma ulaştı. Sonraki süreçte, kripto endüstrisi ayı piyasasının etkisine girdi. Ancak, kripto paralara günden güne daha fazla ilgi duyuluyor. Özellikle, metaverse ve NFT alanlarına küresel ölçekte bir ilgi artışı gözlemlendi. Kullanıcılar, bu iki alanı kullanmak ve yatırım olarak değerlendirmek için akın ediyor. Ayı piyasasının olumsuz havasının dışında, kripto kuruluşları geliştirme çalışmalarına odaklandı. Fiyatı güçlü bir düşüş yaşayan kripto piyasasında, gelecek boğa sezonu için hazırlıklara başlandı. Özellikle şirketler, yatırım yapmaktan çekinmemeye başladı. Kripto ödeme platformu Strike, platform ve proje geliştirmeleri kapsamında yoğun mesai harcıyor.

Bitcoin Lightning Ağında Hizmet Veren Strike, Küresel Genişlemeye Odaklandı

Bitcoin Lightning üzerinde kurulu olan Strike, global olarak gönder özelliği sayesinde ABD kullanıcılarına yeni özellik getirdi. Strike‘ın ABD‘li kullanıcıları, artık üç Afrika ülkesine transfer işlemi gerçekleştirebilecek. Bu ülkeler, Nijerya, Kenya ve Gana oldu.

Basın açıklamasına göre, yeni özellik Afrika ödeme platformu Bitnob ile yapılan ortaklığa dayandırıldı. Bitnob tarafından desteklenen özellik, hızlı transfer işlemi gerçekleştirmeyi kolaylaştıracak.

Strike kurucusu ve CEO’su Jack Mallers, “Yüksek ücretler, yavaş yerleşim ve sınır ötesi ödemelerde yenilik eksikliği gelişmekte olan dünyayı olumsuz etkiledi” dedi. Ayrıca Mallers, şirketinin insanlara ABD dolarını kolayca ve anında gönderme imkanı sunduğunu belirtti.

Kripto ödeme şirketi, bu çalışmalar ile birlikte Afrika tarafındaki çabalarını ilerletmeyi amaçlıyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!