MEXC
sikayetkripto
Bitcoin ile Ödeme Yapmak için Eline Çip Taktırdı
Bitcoin ile Ödeme Yapmak için Eline Çip Taktırdı

Bitcoin ile Ödeme Yapmak için Eline Çip Taktırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçreli bir bilişim uzmanı, Bitcoin (BTC) ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla sağ elinin içine Lightning özellikli bir çip yerleştirdi.

Kripto endüstrisinin giderek artan benimsenmesi, kullanım alanlarında da kolaylıklar ortaya çıkarıyor. Bitcoin, ödeme yöntemi olarak kullanım alanı buldu. Daha hızlı, daha gizli ve daha kolay bir method olan bu yönteme ilgi giderek artıyor. Her ne kadar ülkeler henüz Bitcoin ödeme yöntemini kabul etmese de insanlar arasında yaygınlaşmaya başladı. Ancak, birçok ülke kripto ödemelerine yoğunlaşmış durumda. El Salvador, Bitcoin‘i resmi para birimi yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak İsviçreli bir bilişim uzmanı, BTC ile daha kolay ödeme yapabilmek amacıyla eline çip taktırdı.

Bitcoin, Lightning Network ile Daha İşlevsel

Kripto endüstrisinin lideri Bitcoin (BTC), Lightning Network ile ödeme yöntemi olarak kullanım imkanı sunuyor. Bu ağ, insanlar tarafından yoğun ilgi görmeye başladı.

Bitcoin maksimalisti olan bir bilişimci, NFC ile temassız ödeme yapmanın yeni bir yolunu buldu. Sağ eline küçük bir çip taktıran bilişimci, Lightning Network aracılığıyla ödemelerini gerçekleştirebiliyor.

Bitcoin Lightning Network

F418 kullanıcı adlı BTC maksimalisti, Lightning Network (LN) ödemelerini artık sağ eliyle gerçekleştiriyor. Cointelegraph‘a konuşan F418, bu olayı eğlence amacıyla denediğini belirtti. Kendisi gibi BTC meraklısı olanların, ödeme ağı olan LN‘yi kendi ellerine almalarını önerdi.

Çoğu insanın kart taşıdığına değinen Bitcoin maksimalisti, elinde taşıdığı çipin acı hissettirmediğini belirtti. Maksimalist, “Spor salonuna gittiğimde bile hiçbir şey hissetmiyorum” dedi.

F418, daha önce denediği ilk girişiminde başarısız oldu. Ancak yılmayan maksimalist, cerrahi destek ile birlikte ikinci işleminde başarıya ulaştı.

Bitcoin Lightning Network ile Daha Islevsel

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!