sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Bitcoin için en kötü senaryo: “2018 ayı sezonu seviyesine inebilir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para stratejisti Justin Bennet 108 bin takipçili Twitter hesabında Bitcoin’in 2018 ayı sezonu seviyelerine inme ihtimalinin olduğunu belirtti.

“Evet, hedef 5 bin dolar”

Bitcoin’in geçen sene büyük bir düşüş hareketi başlattığı Mayıs ayında alçalan bir üçgen formasyonu başlattığını belirten Bennett, bu üçgenin hedefinin 5 bin dolar olduğunu dile getirdi:

“Geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin alçalan bir üçgen formasyonu başlattı. Bu üçgenin hedefi 5 bin dolar. Evet, burası. Bu muhtemelen en kötü senaryoda gelebileceğimiz bir hedef. Bu noktadan önce 12 bin dolar seviyesi mevcut… Ancak fiyat buraya gelmek zorunda değil. Burada bir yüzde ihtimali belirlersek, yüksek olasılıkla 11 bin doları hedef gösterebiliriz. Bu da zaten 12 bin dolarlık alana çok yakın bir yer… Sonuç olarak bu sene, şu an bulunduğuuz noktadan daha aşağılara gideceğimizi düşünüyorum”

“Short tasfiyeleri gelebilir”

Bennet uzun vadede düşüş beklese de kısa vadede küçük zıplamalar olabileceğini de belirtti:

“Bitcoin’de short pozisyonlar artıyor. Onların tasfiye edilmesi gerekebilir. Bu da 20 bin 200 dolar üzerinde short pozisyon tasfiyeleri anlamına geliyor. Bu tür ‘yalan’ Bitcoin rallileri düşündüğünüzden daha uzun sürebilir. Her Bitcoin zayıflık gösterdiğinde short pozisyon açanlar, işi zor ve uzun yoldan öğrenecekler”

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!