NFTPump
63 Bitcoin Borsası İçin Ölüm Kalım Tarihi Yaklaşıyor! Süre Uzatılmayacak!
63 Bitcoin Borsası İçin Ölüm Kalım Tarihi Yaklaşıyor! Süre Uzatılmayacak!

Bitcoin İçin Bu Veriyi Takip Edin Dedi, Yıl Sonu Beklentilerini Paylaştı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinshares’in kıdemli analisti James Butterfill Bitcoin‘de yıl sonuna ilişkin beklentilerini kaleme aldığı bir blog gönderisi paylaştı.

Makalesinden Bitcoin ve dolar endeksi (DXY) arasındaki ters korelasyona dikkat çeken Butterfill, FED’in olası hamleleri DXY ve Bitcoin hakkında şunları söyledi:

“Son Jackson Hole toplantısında ABD Merkez Bankası’nın (FED) daha yumuşak bir para politikası duruşuna “dönmek” üzere olmadığı açıkça anlaşıldı.

Bunun ABD Doları, hisse senetleri ve bitcoin gibi faiz oranına duyarlı varlıklar üzerindeki etkisi hemen görüldü.

Bitcoin ve ABD Dolar Endeksi (DXY) yüksek bir ters korelasyona sahiptir. 2018’in başından bu yana haftalık verilere bakıldığında, şu anda korelasyonu yaklaşık -%70’tir

Özellikle FED’den gelen şahin yorumlardan sonra, değerleme ve duyarlılık perspektifinden DXY’nin görünümü, bitcoin fiyatları için kısa-orta vadeli görünümün belirlenmesinde çok önemlidir.

ABD Dolarının 1980’lerin başındaki seviyelerine ulaşması pek olası olmasa da dolar değerlemesi, dolar taşıma ticareti ve dolar duygusu gibi bir çok metrik hala gidecek yeri olduğunu gösteriyor.

Sonuç:

Değerleme olsun, ticaret veya duyarlılık olsun, çoğu ölçümden, DXY’nin aşırı fiyatlanmış göründüğü, ancak bir durgunluk beklentisinin olmadığı bir senaryoda yakın vadede daha da değer kazanabileceği sonucuna varıyoruz.

ABD’de terminal faiz (olması gereken faiz) diğer ülkelerden önce zirve yapacak gibi görünüyor. Bu durum ABD’deki daha zayıf ekonomik veri olasılığıyla birleştirildiğinde DXY’nin yıl sonuna kadar yükselmesi ve zirveye ulaşmasının muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatının DXY ile yüksek oranda ters orantılı korelasyonu nedeniyle, makroekonomik verilerde beklenmedik bir bozulma görmedikçe, bitcoin fiyatının bu yıl önemli bir yukarı yönlü kırılımı olası değildir.”

Butterfill’in makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!