Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 8 Ayın Zirvesinde: Piyasa İçin Anlamı Ne?
Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 8 Ayın Zirvesinde: Piyasa İçin Anlamı Ne?

Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor! Bu Durum BTC’yi ve Altcoinleri Nasıl Etkileyecek? Analistler Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağustos ayına nispeten Eylül ayında daha sabit olan Bitcoin, FED kararı öncesinde 27.000 doların üzerine çıktı.

Dün akşam yapılan Binance SEC davası duruşmasının etkisiyle bir düşüş yaşayan BTC, tekrardan toparlandı ve tekrardan 27.000 doların üzerine çıktı.

Halihazırda 27,100 dolar seviyesinde bulunan BTC’nin piyasa hakimiyeti de artıyor.

Bitcoin’in toplam dijital varlık piyasasındaki payını takip eden Bitcoin piyasa hakimiyeti oranı % 50,2’ye yükselerek bir ay içindeki en yüksek seviyesine ulaştı.

%50,2’lik seviye ile Bitcoin hakimiyeti, Haziran sonunda görülen ve son 26 ayın en yüksek seviyesi olan %52’ye yaklaşmış durumda.

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock spot Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı. Bu başvurudan sonra Bitcoin hakimiyeti %52 seviyesine çıkmıştı.

Bu noktada konuşan analistler Bitcoin hakimiyetinin daha da yükselebileceğini belirterek spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasına yönelik umutların ve düzenleyici eylemlerin Bitcoin fiyatı için daha fazla katalizör olabileceğini söyledi.

Altcoinlerin potansiyel düşüşün eşiğinde olduğuna dikkat çeken Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, şunları söyledi:

“Altcoin piyasasındaki riskler arasında iflas eden borsa FTX’in token satışları, Ethereum protokolü gelirlerindeki düşüş ve risk sermayesi yatırımcılarının token satması sonucunu doğuran token kilitlerinin açılması bulunuyor.

Bitcoin’e bakacak olursak BTC, 2023 Temmuz ayında, en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise Nisan ayında zirve yaptı.

Bu noktada spot Bitcoin ETF haberleri BTC fiyatı için katalizör olurken, altcoinlere, hatta ETH’ye bile gerçekten fayda sağlamadı.”

Markus Thielen dışında analist Noelle Acheson da Bitcoin’in durumunu değerlendirdi.

New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYFDS) yayınladığı kripto kurallarının Bitcoin‘e fayda sağlayacağını belirten Acheson, “bu kurallar kripto piyasaları üzerindeki ani etki oluşturdu ve bu ani etki güvenli kripto varlığı statüsünü pekiştirdiği için BTC’ye daha fazla dönüş sağlayabilir .” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!