sikayetkripto
Bitcoin, Ethereum ve Ripple! Bu Coinlerde Yükseliş Kalıcı Mı?
Bitcoin, Ethereum ve Ripple! Bu Coinlerde Yükseliş Kalıcı Mı?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple! Bu Coinlerde Yükseliş Kalıcı Mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasının lideri Bitcoin 9 Eylül itibariyle hızlı bir yukarı yönlü hareket gerçekleştirdikten sonra diğer coinler de onu takip etti.

23:00
9 Eylül 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Bitcoin (BTC) Cuma günü önemli ölçüde arttı. Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) hala geride kalmış olmasına rağmen her ikisi de dikkate değer artış kaydetti.

İçerik Rehberi

Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH)Ripple (XRP) Bitcoin (BTC) Bitcoin 15 Ağustos’tan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altında düşüşünü sürdürüyordu. Hareket 19 Ağustos’ta alçalan bir kama şeklini aldı. Alçalan kama bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilir, çoğu zaman da kırılmalara yol açar. Ayrıca, altı saatlik RSI göstergesinde 15 Ağustos’tan bu yana yükseliş sapması yaşanıyordu. BTC 9 Eylül’de yükseliş yaptı ve şimdiden 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesine yani 21.000 dolara ulaştı. Bir sonraki direnç seviyeleri, sırasıyla 0,5 ve 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyeleri tarafından oluşturulan 21.800 ve 22.650 dolarda bulunuyor. Dalga sayımı incelendiğinde ise en az 22.000 dolara doğru bir artışın gelebileceği de ihtimal dahilinde. Ethereum (ETH) 18 Haziran tarihinde Ethereum, 14 Ağustos’ta 2.030 dolara ulaşan beş dalgalı bir yükseliş hareketi başlatmıştı. Daha sonrasında ise fiyat, A-B-C düzeltici yapısını içeren bir düşüş hareketi göstermişti. Eğer öyleyse, ETH şu anda bu yapının B dalgasında yer alıyor ve bu da onu 1.790 dolar (siyah) seviyesindeki 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesine doğru götürebilir. Daha sonra, son bir düşüş ETH’yi yukarı yönlü hareket yeniden başlamadan önce 1.323 dolardaki 0,618 Fib desteğine (beyaz) geri götürebilir. Uzun vadeli hedefe gelince, ETH’nin 2019’da başlayan bir yükseliş hareketinin beşinci ve son dalgasına başlamış olması mümkün. Bu durumda, alt dalga sayısı beyaz renkte verilmiştir. Birinci alt dalganın en düşük seviyesi olan 881 doların altına inilmesi ise bu grafiği geçersiz kılabilir. Ripple (XRP) XRP, Mart 2020’deki dip seviyesinden bu yana uzun vadeli yükselen bir destek hattını takip ediyordu. Yakın zamanda, sırasıyla Haziran ve Eylül aylarında olmak üzere iki kez bu çizginin üzerine sıçradı (yeşil simgeler). Bu sırada, çizgi aynı zamanda 0,32 dolarlık yatay destek alanıyla çakışarak sıçramayı geçerli kıldı. Ayrıca, haftalık RSI yükseliş eğilimi göstermeye başladı. Bu durum teyit edilirse, XRP’yi en azından 0,55 dolardaki uzun vadeli azalan direnç çizgisine (kesikli) götürebilir ve önemli bir yukarı yönlü harekete yol açabilir. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!