Bitcoin ETF Desteğiyle Bilinen Kanada’dan Yeni Kripto Para Önlemleri!
Bitcoin ETF Desteğiyle Bilinen Kanada’dan Yeni Kripto Para Önlemleri!

Bitcoin ETF Desteğiyle Bilinen Kanada’dan Yeni Kripto Para Önlemleri!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çok sayıda Bitcoin (BTC) ve kripto para ETF’ini onaylamasıyla ön plana çıkan Kanada’dan kripto paralara ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Kripto para sektöründe yaşanan son olaylardan özellikle de FTX’in iflasından gerekli derslerin alındığını belirten Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA), ülkedeki kripto gözetimini sıkılaştırmaya hazırlanıyor.

CSA yaptığı açıklamada, Kanada’da faaliyet gösteren platformlar için mevcut gereksinimleri genişleterek kripto ticaret platformlarının gözetimine yönelik yaklaşımını güçlendireceğini söyledi.

CSA açıklamasında şunları söyledi:

“Şu anda Kanada’da menkul kıymetler mevzuatına tabi olan bir platform, ana düzenleyicisine bir PRU teslim etmez veya faaliyetini durdurmazsa, CSA, yaptırım eylemi de dahil olmak üzere platformu menkul kıymetler yasasına uygun hale getirmek için geçerli tüm düzenleyici seçenekleri değerlendirecektir.”

Kripto para platformları için daha katı tedbirler öngören CSA, bu tedbirler arasında müşteri ve tescilli işletme varlıklarının ayrılmasına, müşteri varlıklarının uygun bir emanetçide tutulmasını sağlamaya ve Kanadalı kullanıcılara marj veya kaldıraç teklif etmeyi yasaklamaya yer verdi.

Bu katı tedbirlerin Kanadalı vatandaşlara hizmet sunan, Kanada dışındaki platformlar için de geçerli olduğunu söyledi.

Son olarak kripto para birimlerinin ve kripto paralarla ilgili finansal ürünlerin yüksek riskli yatırımlar olduğunu belirten CSA yatırımcıları uyardı.

“Kripto paralar riskli yatırımlardır.

Bu riskler, diğer şeylerin yanı sıra, kripto alım satım platformunun kayıt hüküm ve koşullarına veya taahhütlerine uymamasından, kripto sektörü içindeki birbirine bağlılıktan, iflastan, hack’lerden, fiyat oynaklığından ve bireysel varlıklar için belirsiz değer tekliflerinden kaynaklanabilir.

Kanadalı yatırımcılara, kriptoya yatırım yapmadan önce dikkatli olmaları ve kayıtlı bir yatırım danışmanından tavsiye almayı düşünmeleri önerilir.

Yatırımcılar kripto paralara yatırım yapmayı seçerse bunu CSA’ya kayıtlı bir platform kullanarak yapması önerilir.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!