Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Terra Çöküşü Sonrası Yeni Yorum: “Bitcoin’i Satın Bunu Alın!”
Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Terra Çöküşü Sonrası Yeni Yorum: “Bitcoin’i Satın Bunu Alın!”

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Terra Çöküşü Sonrası Yeni Yorum: “Bitcoin’i Satın Bunu Alın!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) düşmanı ve altın yatırımcısı Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı yeni açıklamalarında LUNA’nın değerinin neredeyse sıfıra inmesini değerlendirdi.

Bitcoin’i Terra’ya benzeten Schiff, LUNA’nın düşüşüyle birlikte tüm kripto para piyasasındaki “dipten satın alım” konseptinin zarar gördüğünü söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
LUNA İle İlgili Bu “Sahte Haber”, Yatırımcıların Tepkisini Çekti!

“Tüm Kripto Paralara Aynısı Olabilir”

Schiff, Terra ekosisteminin çöken LUNA tokeni ve stablecoini UST için şu yorumda bulundu:

 “Terra (LUNA), neden her zaman “dipten satın alım” konseptinin doğru olmayacağına dair mükemmel bir örnek oluştuyor. Dün LUNA fiyatı %98 düşmüştü. Bu düşüşün büyük bir fırsat olduğunu düşünüp satın alsaydınız bugün paranızın %99.3’ünü kaybetmiştiniz. Bu, tüm kripto paralar için geçerli. Bitcoin’i bırakıp altına geçme vakti!”

Terra #Luna provides a perfect example of why you shouldn't always “buy the dip.” Yesterday Luna was down 98%. If you bought that dip thinking the crash created a great buying opportunity you lost 99.3% today. This can happen to any crypto. It's time to drop #Bitcoin & buy #gold!

— Peter Schiff (@PeterSchiff) May 12, 2022

Peter Schiff Bitcoin’i Terra’ya Benzetti

Twitter üzerinden bir kullanıcının yorumuna cevap veren Schiff, LUNA için işlerin neredeyse aniden, olabilecek en kötü derecede kötüleştiğini söyledi.

Schiff’e göre aynı şey Bitcoin’e de olabilir. Sciff, LUNA ile BTC’nin aynı olmadığını belirten kullanıcıya şöyle yanıt verdi:

“Doğru, fakat LUNA da bir hafta kadar önce bugünkü LUNA değildi. Geçen hafta insanlar LUNA’ya güven duyuyordu, bu hafta duymuyorlar. Bu hafta insanlar BTC’ye güveniyor fakat önümüzdeki hafta güvenmeyebilirler. Burada aynı konsept geçerli.”

Bu yazının yazıldığı anlarda kısmi bir toparlanma yaşayan BTC yeniden 30.000 dolar barajını aştı. Son 24 saatte %9.25 yükselen dünyanın en büyük kripto parası, 30.583 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!