sikayetkripto
Bitcoin Düşerken, BTC Hash Oranında Son Durum Ne?
Bitcoin Düşerken, BTC Hash Oranında Son Durum Ne?

Bitcoin Düşerken, BTC Hash Oranında Son Durum Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında süregelen ayı sezonu devam ediyor. Bitcoin, 20 bin doların üzerinde tutunamadı ve geçtiğimiz gün %5 değer kaybetti.

Bitcoin’de düşüşler devam ederken, analistlerin takip ettiği on-chain verileri ise dikkat çekiyor.

Kripto araştırma firması Arcane Research’ın verilerine göre, önemli bir on-chain verisi yükselmeye devam ediyor. Bitcoin ağının aktivitesini ölçen BTC hash oranı 225 EH/s seviyesine ulaştı. Böylelikle 231 EH/s’lik tarihi BTC hash oranı rekorunun kırılmasına ramak kalmış oldu.

BTC hash oranı, ağ aktivitesini ölçen en önemli on-chain verilerinden biridir. Ağ aktivitesinin artması, madencilik faaliyetlerinin ve para transferlerinin yükselişte olduğunu gösterir.

Hashrate oranındaki yükseliş, ABD’li madencilerin faaliyetlerine yeniden başlaması ile paralellik gösterdi.

Ayrıca BTC ağındaki blok başına işlem sayısı da yükselen metrikler arasında. Geçtiğimiz hafta blok başına 1.647 işlem gerçekleşirken, bu hafta %2,30’luk bir artış ile işlem sayısı 1.868’e yükseldi.

Hash rate oranının artması fiyat ile doğrudan alakalı olmasa da bu oranın artması BTC’nin aktivitesinin artışını gösterdiği için fiyatı da aslında olumlu etkileyebilecek faktörlerden. Zira bu oranın artması ağ güvenliğinin de artışı olarak yorumlanabilir.

Bitcoin’de Son Durum Ne?

Amerikan doları değerlenmeye devam ettiği için kripto para piyasalarında bir durgunluk hakim. Bitcoin, 20 bin dolar fiyatının altında işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin, kırmızı renk ile belirtilen 18.500-18.750$ seviyesinin altına sarkarksa satışlar hızlanabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!