NFT
Bitcoin (BTC) Madenciliği Hash Oranı Aniden Üçte Bir Oranında Azaldı: Sebebi Ne?
Bitcoin (BTC) Madenciliği Hash Oranı Aniden Üçte Bir Oranında Azaldı: Sebebi Ne?

Bitcoin (BTC) Madenciliği Hash Oranı Aniden Üçte Bir Oranında Azaldı: Sebebi Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC.com’a göre, ABD’deki kar fırtınasının yayılması nedeniyle birçok madenci faaliyetlerini durdurdu, Bitcoin ağ hashrate’i son 24 günde yaklaşık %35 düşerek sadece 156 EH/s seviyesine geriledi. Son 14 gündeki ortalama hashrate 237 EH/s idi.

ABD’de Yaşanan Aşırı Hava Koşulları Nedeniyle Çok Sayıda Bitcoin Madencisi Cihazlarını Kapatmak Zorunda Kaldı

Yıkıcı rüzgarlar ve yoğun karla elektrik hatlarını parçalayan ve sıcaklıkları tehlikeli derecede düşürerek en az 22 kişinin ölümüne neden olan kutup rüzgarı ve kar fırtınası nedeniyle Noel arifesinde ABD çapında 315.000’den fazla ev ve işyeri elektriksiz kaldı.

BTC hash oranında son gerçekleşen ani düşüşü gösteren BTC.com grafiği.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Halka Açık BTC Madencilerinin Borcu Dudak Uçuklattı!

Bitcoin maksimalisti Dennis Porter, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında BTC madenciliği hashrate’inin %30’undan fazla düşmesine rağmen ağın mükemmel bir şekilde çalıştığına dikkat çekti:

“Teksas’taki aşırı hava koşulları nedeniyle Bitcoin hashrate’inin %30’undan fazlası devredışı kaldı ama yine de küresel Bitcoin ağı mükemmel bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Şimdi bir de Amazon ya da Google’ın veri merkezlerinin 1/3’ünü kapattığını hayal edin.”

Over 30% of the #Bitcoin hashrate has gone offline due to extreme weather in Texas and yet the global #Bitcoin network continues to work perfectly.

Now imagine if Amazon or Google tried turning off 1/3rd of their data centers. pic.twitter.com/G49iqBZXDL

— Dennis Porter (@Dennis_Porter_) December 25, 2022

Bununla birlikte Porter, daha sonra attığı düzeltme Tweet’inde BTC madenciliğinin üçte birinin Teksas’ta olduğuna dair bir izlenim bıraktığı için özür diledi ve aslında tüm ABD’deki hash oranından bahsettiğini söyledi.

Bununla birlikte bazı eleştirmenler ise Bitcoin madencilik hash oranının önemli bir kısmının ABD’de olduğunu ve bu yüzden bir merkeziyetleşme endişesi taşıdıklarını söylediler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!