MEXC
sikayetkripto
MicroStrategy Çalışanları Hisselerini Boşaltıyor! Amaç Daha Fazla Bitcoin Almak Mı?
MicroStrategy Çalışanları Hisselerini Boşaltıyor! Amaç Daha Fazla Bitcoin Almak Mı?

Bitcoin (BTC) Dolar Endeksi Bir Kez Daha Değişti: Hareket Hangi Yönde?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) ABD Dolar Endeksi (DXY) ile korelasyonu bir kez daha negatife döndü. Bitcoin’in DXY ile korelasyon katsayısı 19 Kasım’da 0.84‘e kadar yükseldikten sonra -0.36‘ya düştü.

Bitcoin (BTC) Dolar Endeksi Korelasyonu Negatife Döndü

Korelasyon katsayıları iki varlık arasındaki ilişkiyi ölçer ve 1 ile -1 arasında değişir. İlki varlıklar arasında doğrudan bir fiyatlandırma ilişkisi anlamına gelirken, ikincisi ters bir ilişkiyi gösterir.

BTC, 9 Kasım’da pozitif bölgeye geçmeden önce Temmuz ayından bu yana DXY ile sürekli olarak ters bir ilişki içindeydi. Ağustos ayında, iki varlık arasındaki korelasyon -0.94’e düştü.

Tersine dönüşün zamanlaması FTX ile ilgili piyasa çalkantılarıyla aynı zamana denk geliyor. Çünkü fiyatlama ilişkisindeki değişim Binance ve FTX’in geçici anlaşmasının bozulduğu gün gerçekleşti. Negatif korelasyonlara dönüş bunun sinyalini veriyor.

Fiyat oynaklığının olmadığı bir ortamda, kurumsal büyüklükteki varlık yöneticileri BTC’ye olan yükseliş pozisyonlarını azaltmaya devam etti.

En son yayınlanan Commitment of Traders (COT) raporuna göre, varlık yöneticileri yükseliş pozisyonlarını 247 kontrat azalttı ve bu durum son birkaç hafta içinde üçüncü kez gerçekleşti.

8 Kasım’da varlık yöneticileri Chicago Ticaret Borsası’ndaki yükseliş yönlü pozisyonların %43,4’ünü oluşturuyordu. Son açıklama itibariyle bu rakam %29.7’ye geriledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum Vakfı'ndan Önemli Güncelleme Açıklaması: Yakında Kapatılacak!

Kaldıraçlı fonlar %31.3 ile yükseliş yönlü açık pozisyonların en büyük yüzdesini oluştururken, düşüş pozisyonları %47.2’sini oluşturuyor.

Yükseliş yönlü pozisyonlardaki 378 kontratlık artış, bir önceki rapordaki 1.367 kontratlık artışa kıyasla düşüş gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!