MEXC
Bitcoin (BTC) Ağında Çalışan DeFi Projesi, Polygon ile Ortak Oluyor!
Bitcoin (BTC) Ağında Çalışan DeFi Projesi, Polygon ile Ortak Oluyor!

Bitcoin (BTC) Ağında Çalışan DeFi Projesi, Polygon ile Ortak Oluyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ağında çalışan tam merkeziyetsiz bir DeFi platformu, nasıl bir fikir?

20:29
17 Kasım 2021

DeFi ekosisteminde Ethereum ve katilleri baş rolde ancak oyuncular bunlarla sınırlı değil. Şüphesiz, daha hızlı, fonksiyonel ve ucuz ağlar bulunuyor. Bunlar akıllı sözleşmeler ve özellikle DeFi projeleri için biçilmiş kaftan fakat Bitcoin ağında çalışan DeFi projeleri kulağa o kadar da kötü gelmiyor, ne dersiniz?

İçerik Rehberi

Bitcoin Ağında DeFi ProjesiPortal ve Polygon Ortaklığı Bitcoin Ağında DeFi Projesi Çok sayıda madenci tarafından korunan ve büyük bir değer deposu haline gelen Bitcoin, önemli yeteneklere ve özelliklere sahiptir. Öncelikle ilk ve en değerli blockchain ağıdır. Sansürden uzak ve Taproot güncellemesiyle birlikte gizlilik yönü daha da gelişti. Bununla birlikte madenci gücü, ağın güvenliğini de ciddi anlamda artıyor. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. DeFi platformlarının temelinde merkeziyetsizlik bulunuyor. Bitcoin ağı tam anlamıyla merkezsiz bir yapıya sahiptir. Yani DeFi felsefesini tam anlamıyla destekliyor. Bu yüzden Bitcoin ağında çalışan Portal önemli bir işi başarıyor. Portal ve Polygon Ortaklığı Ortaklık ile Polygon, WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC’ye takas yapılmasını sağlayacak. Portal’ın Katman 2 ve Katman 3 teknolojisi, Bitcoin üzerinde sansüre dayanıklı iletişim, medya ve tek tıklamayla çapraz zincir takasları oluşturmaya olanak tanır. Bitcoin üzerine kurulu kendi kendine barındırılan bir cüzdan ve gerçek bir çapraz zincir Katman-2 DEX olan Portal, DeFi ekosisteminde Bitcoin kullanımına yeni bir destek sağlamak için Polygon ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan ortaklık büyük Taproot güncellemesinin ardından geldi. Polygon ve Portal, kullanıcıların dijital varlıklarını kolayca hareket ettirebilmelerini sağlamaya adanmıştır. DeFi ekosisteminde mümkün olan en düşük ücretlerle Portal, Bitcoin ve diğer kripto varlıklar arasında güvenli, hızlı ve özel atomik takaslar sunar. Merkezi olmayan borsasında Portal, WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC‘ye takasları destekleyecektir. Benzer şekilde, Bitcoin ve POS-WBTC, WBTC ve diğer varlıklar arasındaki atomik takaslar için devam eden likidite sağlamak için Portal DEX’te bir kolaylaştırma düğümü çalıştırır. Polygon ile iş birliği hakkında konuşan Portal yönetim kurulu başkanı Dr. Chandra Duggirala, şunları söyledi:

“Portal’ın Bitcoin’de bir DeFi katmanı olduğu göz önüne alındığında, WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC’ye takasları etkinleştirmek için Polygon ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Likit piyasalara sahip olmanın ve fiyat keşfini mümkün kılmanın, riske dayalı olarak sarılmış Bitcoin’i uygun şekilde fiyatlandıracağına ve Bitcoin için daha fazla kullanılabilirlik sağlayacağına inanıyoruz”.

DeFi platformları için büyük risk olan “güven” Portal projesiyle birlikte en aza indiriliyor. Yani projeye güven ihtiyacı neredeyse ortadan kalkıyor. Bitcoin ağının gücüne güvenmeniz yeterli oluyor. Eğer yeterli kabule ulaşabilirse Portal, bir ilki başarmanın özgüveniyle ciddi büyüme gösterebilir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!