Bitcoin Borsası Upbit’e Sahte Coin Şoku! 100.000 Hesabın Etkilendiği Tahmin Ediliyor!
Bitcoin Borsası Upbit’e Sahte Coin Şoku! 100.000 Hesabın Etkilendiği Tahmin Ediliyor!

Bitcoin Borsası Upbit’e Sahte Coin Şoku! 100.000 Hesabın Etkilendiği Tahmin Ediliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin en önde gelen borsası Upbit, sahte bir para yatırma işlemiyle ilgili sıkıntı yaşıyor. Birisi Upbit’e sahte bir coin yatırdı ve Upbit bunu APT olarak kabul etti.

Güney Kore’nin En Büyük Borsası Upbit, Hileli Para Yatırma İşlemine Maruz Kaldı

Bu sahte coinler Upbit’te çok sayıda belirtilmemiş hesaba yatırıldı. Bu paraları alıp satanlar Upbit tarafından aranarak paraları geri istenmeye başlandı.

Yapılan hatadan yaklaşık 100.000 hesabın etkilendiği tahmin ediliyor. Bunlar Upbit’te Aptos yatırımı olan hesaplardı. Toplamda sahte APT, 3,4 milyar dolar değerindeydi.

Upbit, konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Aptos (APT) cüzdan sisteminin bakımı nedeniyle, Aptos (APT) para yatırma ve çekme hizmetini askıya alıyoruz. Bakım tamamlandıktan sonra para yatırma ve çekme işlemlerine devam edeceğiz ve hizmetin yeniden başlatılmasını bu bildirim aracılığıyla güncelleyeceğiz.”

“Borsa, mağdur sayısını teyit etmek ve geri ödeme talep etmek için sabit hatlı telefon görüşmeleri yapıyor. Topluluğa göre, borsa etkilenen kullanıcıları arıyor ve onlara “Bu sizin mülkünüz değil ve iade etmeniz gerekiyor. Reddederseniz, yasal işlem başlatabiliriz. “

Bundan Sonra Ne Olacak?

Suçlular için bir insan avı başlatılacak ve Güney Kore’nin KYC ağırlıklı kripto para ticareti piyasasında onları bulmak zor olmayacak. Suçlular muhtemelen işi engelleme gibi suçlardan cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!