featured

Bitcoin bile engel olamadı: Bu 5 altcoin piyasayı sallayabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) kısa bir sürede yüzde 7 değer kaybetmesine rağmen hangi altcoin’ler güçlü duruşuyla umut verdi?

65.500 dolara ulaştıktan sonra düşüş yönlü hareketine başlayan Bitcoin, kısa sürede 60.900 doları test etti. Bu seviyeden tepki alsa bile henüz güven vermeyen kripto paraların amirali, haliyle de altcoin’lerdeki satışları artırdı. Ancak bazı altcoin’leri BTC’ye boyun eğmeyerek yükseliş ivmesi yakaladı. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?


1- Kaspa (KAS)

2023’ün son çeyreğinde patlama yaparak adından söz ettiren KAS, 2024 yılına da iyi bir giriş yapmıştı. Fakat daha sonrasında düzeltme yaşayan popüler altcoin, ekosistemin ve yatırımcıların beklentilerini tam olarak verememişti. Şimdilerde tekrardan gaza basan KAS, son 24 saatteki yüzde 10’luk yükselişiyle zirveye taht kurdu.


2- Akash Network (AKT)

Bulut hizmet sağlayıcısı kategorisinin lider altcoin’i AKT, son 24 saatte yüzde 8,90’lık bir performans ortaya koydu. Yeni bir trendin sinyallerini veren AKT, son günlerde bu listede sık sık yer alıyor. Paritedeki yükseliş ivmesinin devam etmesi halinde AKT, yeni bir furyayı ateşleyebilir.


3- THORChain (RUNE)

Bir türlü istikrarlı bir fiyat yapısı çizemeyen RUNE, son 24 saatte yüzde 8,30 artış kaydetti. Ekosistemli projelerin kayda değer isimlerinden olan RUNE, BTC’ye rağmen yükselişe geçerek güven tazeledi. RUNE yatırımcıları bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla takip ediyor.


4- Pepe (PEPE)

Memecoin furyasında Dogecoin’in tahtına göz diken PEPE, son 24 saatteki yüzde 5,80’lik yükselişiyle dikkat çekti. Diğer memecoin’lere oranla daha net bir fiyat yapısı çizen popüler altcoin, hem parite hem de memecoin trendi açısından güçlü bir duruş sergiledi.


5- Render (RNDR)

Yapay zeka kategorisinin açık ara en iyi giden projelerinden RNDR, son 24 saatte yüzde 5,70’lik bir artışa imza attı. Sadece kripto endüstrisinde değil global anlamda ön plana çıkan yapay zeka, RNDR’ye olan talebi iyice artırdı. Son günlerin en çok yükselen altcoin’lerinden olan RNDR, bu listede yer almaya giderek alışıyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!