sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Bitcoin adreslerinden borsalara son bir yılın en büyük haftalık girişi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin varlıklarının soğuk cüzdanlardan spot piyasalara taşınması, genellikle satış arzusunun bir göstergesi olarak görülüyor. Böylelikle, arz talebi aşıyor ve fiyatta keskin bir düşüşe neden oluyor.

Kripto analiz platformu Santiment’in verilerine göre, 7-13 Eylül tarihleri arasında kripto para borsalarına yaklaşık 33.5 milyar dolar değerinde 1 milyon 690 bin Bitcoin taşındı. Bu da Ekim 2021’den bu yana taşınan en yüksek Bitcoin miktarı oldu.

7-13 Eylül tarihleri arasında borsalara 1.69 milyon BTC taşındı

Bazı analistler Bitcoin fiyatlarında düşüş bekliyor

Yedi gün boyunca gerçekleşen bu giriş, son 11 aydaki en büyük haftalık giriş olarak kayda geçti. Kripto analiz platformu CryptoQuant verilerine göre ise işlemlerin büyük kısmı 3-6 aylık bir adresten yapıldı.

Öte yandan satış baskısındaki artış Borsa Balina Oranı (EMA 7) metriğindeki artışla paralel olarak geldi. Borsa Balina Oranı, borsaya en büyük 10 giriş işleminin toplam BTC miktarının (yatırılan toplam BTC miktarına göre), borsaya gönderilen toplam BTC miktarına bölümü olarak tanımlanıyor. Borsa Balina Oranı, balina davranışını izlemek için önemli bir metrik. Metrikteki bir artış, balinalardan borsalara büyük girişler anlamına geliyor ve bu da Bitcoin fiyatında satış baskısı oluşturuyor.

Son olarak, borsalara yatırılan Bitcoin sayısının artmasına rağmen az 0.01 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı da 10.702.698 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!