sikayetkripto
Bitcoin, ABD’nin Politika Haftasına Göz Kırptı
Bitcoin, ABD’nin Politika Haftasına Göz Kırptı

Bitcoin, ABD’nin Politika Haftasına Göz Kırptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), kritik bir makro veri haftası öncesinde 17 bin dolar seviyelerinde güçlü bir boğa desteği görüyor.

Küresel ekonominin hareketli geçtiği bir yıl geride kaldı. Faktörlerin ve hastalıkların etkisiyle yıpranan küresel ekonomi, sıkılaşmanın etkisiyle toparlanma sürecine girdi. Ancak diğer tarafta, resesyon çanları da sert bir şekilde çalmaya başladı. ABD’nin enflasyon karşıtı bir mücadele başlatması ve faiz oranlarını artırması dikkat çekti. Bu durum, kripto endüstrisinin de zorlu günler geçirmesine neden oldu. Kötü senaryoların yarattığı çalkantı, küresel ekonominin yarattığı sonuçlar ile birleşince ağır bir kripto ayı piyasası yaşandı. Gözler, ABD‘nin enflasyon verileri üzerinden politika kararı alacak olmasına çevrildi. Bitcoin bu durum karşısında, 17 bin dolar seviyesini sağlam bir şekilde koruyor.

Bitcoin 17 Bin Dolar Civarında Hareket Ediyor

Hareketli bir haftanın öncesinde, Bitcoin (BTC) fiyatı 17 bin dolar seviyesini sağlamlaştırdı. Piyasaların kapanması, kripto tarafında da bir sakinlik yarattı.

Kripto endüstrisinde dikkatler, 13 Aralık tarihinden itibaren başlayacak ABD hareketliliğine çevrildi. ABD TÜFE ve ÜFE verileri, enflasyonun azalmaya başlayacağının sinyallerini verdi. Bu durum karşısında, ABD’nin alacağı faiz artışı kararlarının da resesyon sürecini başlatacağı ileri sürüldü. Tüm bu süreç, riskli yatırım varlıkları olarak gösterilen kripto endüstrisine sakin bir hareketlilik yansıttı.

Eight şirketinin sahibi ve yatırımcı Michael van de Poppe, piyasaların toparlanma sürecine geçeceğine inandığını belirtti. Ayrıca analist, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) yavaşlayacağını ileri sürdü.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!