Bir Üniversite Daha Müfredatına Bitcoin’i Ekliyor!
Bir Üniversite Daha Müfredatına Bitcoin’i Ekliyor!

Bir Üniversite Daha Müfredatına Bitcoin’i Ekliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ülkeler tarafından kabul edildikçe ve kullanımı artmaya devam ettikçe hayatımızdaki yerleri de sağlamlaşıyor.

Bu bağlamda ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati Üniversitesi müfredatının bir parçası olarak Bitcoin ve kripto paraları ekledi.

Cincinnati yerel haber ajansı WLWT’nin haberine göre, Cincinnati Üniversitesi öğrencilerine BTC ve kripto para birimleri gibi yeni finansal teknolojiler hakkında eğitim programı başlatacak.

Haberde Bitcoin eğitim programının uzun zamandır destekçisi olan Dan Kautz ve Woodrow (Woody) Uible tarafından finanse edildiği belirtildi.

Bu programlar hakkında yorum yapan Cincinnati Üniversitesi’nden öğretim görevlisi Dean Marianne Lewis şunları söyledi:

“Dan ve Woody sayesinde öğrencilerimiz Bitcoin ve kripto para birimleri gibi yeni finansal teknolojiler hakkında deneyimsel eğitim alacaklar.

Öğrencilerimiz, BTC ve kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini ve bu tür dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenecekler.

Bu tarz bir eğitim programıyla Cincinnati Üniversitesi, bölgesel lider olmasının yanında ulusal olarak da en iyi üniversiteler arasında yer alacak.”

Cincinnati Üniversitesi dışında geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey ve ünlü rapçi Jay-Z de, Mary Houses sakinlerine yönelik bir Bitcoin eğitim programı başlattıklarını açıklamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Akademi Başlıyor: Bitcoin ve Kripto Para Nedir?

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!