NFT
Kripto Paraları Yasaklayan Çin Metaverse’de İlk Sanal Kampüsü Kuruyor!
Kripto Paraları Yasaklayan Çin Metaverse’de İlk Sanal Kampüsü Kuruyor!

Bir Stablecoin İhraççısı Daha Piyasaya Dijital Yuan Sürüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük stablecoin ihraççılarından TrueUSD (TUSD) ekibi, Off-shore Çin Yuanına bire bir endeksli yeni kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurdu. TrueUSD, Yuan endeksli yeni stablecoinine TCNH ismini verdi.

Stablecoin ihraççısı, kullanıcıların güncel blockchain teknolojisinden faydalanarak hızlı, güvenli ve daha az maliyet ile stablecoin ticareti yapabilmesi için Tron blockchain ağını kullanacağını açıkladı.

Çin, diğer ülkelere kıyasla kısmen kapalı bir ekonomik model benimsediği için Çin Yuanı üzerinde bir çok kısıtlama uygulanıyor.

Finansal aktörler, dışarıya yüklü miktarda Çin Yuanı çıkarmaya çalıştığı takdirde çeşitli sorgulamalara maruz kalıyor. Bu nedenle stablecoin ihraççısı TrueUSD, Yuan stablecoini TCNH için off-shore para birimini esas alacak.

TCNH, diğer stablecoinler gibi güvenilir ve açık bir yapıya sahip olacak. TrueUSD, bağımsız bir ihraççı olmasına rağmen kendi varlıklarını dünyanın en büyük muhasebe şirketlerine denetim yaptırıyor.

TrueUSD’nin pazarlama yöneticisi Annabel Gan, TCNH için şu sözleri söyledi:

“Hong Kong gibi finans merkezleri, dijital para birimleri için de önemli bir rol üstlenmeye başladı. Bu nedenle stablecoin çeşitlendirmemizi yeni ürünler ile arttırmak istiyoruz.”

TrueUSD, Çin Yuanı endeksli sabit kripto para birimini ihraç eden ilk şirket olmadı. Stablecoin devi Tether, 6 Aralık tarihinde Yuan endeksli CHNT’yi duyurmuştu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!