MEXC
sikayetkripto
Bir Kripto Para Dolandırıcılığının Faili Daha Yakalanarak Tutuklandı!
Bir Kripto Para Dolandırıcılığının Faili Daha Yakalanarak Tutuklandı!

Bir Kripto Para Dolandırıcılığının Faili Daha Yakalanarak Tutuklandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahkeme belgelerine göre, DeFi ticaret platformu Mango Markets‘in 110 milyon dolar değerindeki kripto parasını boşaltan kripto yatırımcısı Avraham Eisenberg Pazartesi günü Porto Riko’da tutuklandı.

Kripto Para Dolandırıcısı Eisenberg Porto Riko’da Tutuklandı

Kendini oyun teorisyeni olarak tanımlayan kişi, Ekim ortasındaki olaydan kısa bir süre sonra Mango Markets’in hazinesini boşaltmadaki rolünü kabul etti.

Şimdi merkezi olmayan bir finans (DeFi) ticaret platformunu manipüle etmedeki rolü nedeniyle suçlamalarla karşı karşıya kalan ilk ABD vatandaşı oldu.

Salı günü açıklanan bir dosyaya göre Eisenberg, emtia dolandırıcılığı ve emtia manipülasyonu suçlamalarıyla karşı karşıya. Suçlamalar para cezasından hapis cezasına kadar değişen cezalar gerektirebilir.

FBI Özel Ajanı Brandon Racz tarafından imzalanan bir ifade, Eisenberg’in “kasıtlı ve bilerek” bir emtianın satışını, yani Mango piyasalarındaki vadeli işlem sözleşmelerini manipüle ettiğini iddia ediyor.

“Eisenberg, Mango Markets adlı bir kripto para borsasında sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatının kasıtlı ve yapay olarak manipüle edilmesini ve diğer manipülatif ve aldatıcı cihazları ve hileleri içeren bir plana dahil oldu.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX CEO'su SBF, Müşteri Paralarıyla Bu Şirketten Yüz Milyonlarca Dolarlık Hisse Almış!

İmzasız bir şikayet dilekçesine göre Eisenberg, Mango Markets‘in yerel tokeni MNGO için perpetuals sözleşmelerinin (kripto piyasalarında popüler olan bir tür vadeli işlem sözleşmesi) fiyatını manipüle etti.

Kendisine büyük miktarlarda MNGO perpetuals sözleşmesi sattı ve böylece bu sözleşmelerin fiyatını bir saatten kısa bir süre içinde %1.300 artırdı.

Eisenberg daha sonra pozisyonunun değerine karşı borçlandı ve “Mango Markets platformundaki tüm kripto para mevduatlarını geri çekti.” Böylece iddiaya göre 110 milyon dolar kazandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!