MEXC
sikayetkripto
Bu Altcoin Ağının Gözde Borsası Hacker Saldırısına Uğradı: Kayıp Ne Kadar?
Bu Altcoin Ağının Gözde Borsası Hacker Saldırısına Uğradı: Kayıp Ne Kadar?

Bir Altcoin Platformu Saldırıya Uğradı: Milyonlarca Dolar Kayıp

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ölçeklendirme çözümü hizmeti Arbitrum üzerinde bir altcoin borç verme platformu olan Lodestar Finance saldırıya uğradı ve yaklaşık 6.5 milyon dolar çalındı.

Hackerlar Gece Yarısı Altcoin Platformuna Saldırı Düzenledi

Projenin Twitter hesabı 11 Aralık gece yarısı “Protokol saldırıya uğradı ve mevduatlar boşaltıldı,” dedi ve aynı zamanda “kurtarma seçeneklerini değerlendirirken arz ve borç dengelerinin hareket etmemesi için tüm faiz oranlarını sıfıra ayarladığını” açıkladı.

Dolandırıcı, plvGLP tokenının borsadaki fiyatını başarılı bir şekilde plvGLP başına 1.83 GLP’ye manipüle ederek olması gerekenden %83 daha değerli hale getirmeyi başardı. Şişirilmiş tokenleri teminat olarak kullanan istismarcı, daha sonra Lodestar Finance’teki mevcut tüm likiditeyi batık borç yoluyla ortadan kaldırabildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX'ten Milyonları Çalan Hacker, Bitcoin'leri Bu Borsaya Göndermiş: Resmi Açıklama Geldi!

Platformun yaptığı resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Protokol saldırıya uğradı ve mevduatlar boşaltıldı. Kurtarma seçeneklerini değerlendirirken arz ve borç dengelerinin hareket etmemesi için tüm faiz oranlarını 0 olarak belirledik.

Bir saldırgan plvGLP sözleşmesinin kurunu plvGLP başına 1.83 GLP olacak şekilde manipüle etti, bu tek başına kârlı olmayacak bir yöntemdi.

Lodestar’a plvGLP teminatı sağladılar ve mevcut tüm likiditeyi ödünç aldılar.

Yapabildiklerini nakde çevirdiler ancak teminatlandırma oranı mekanizmamız plvGLP’yi tamamen nakde çevirmelerini engelledi.”

Elde edilen kâr Ethereum’a aktarıldı.

Protocol was exploited and deposits have been drained. We have set all interest rates to 0 so that supply and borrow balances are not moving while we weigh recovery options. What we know right now:

— Lodestar Finance (💙,🧡) (@LodestarFinance) December 10, 2022

Lodestar Finance, diğer plvGLP sahiplerinin, plvGLP başına 1.83 GLP’yi nakde çevirerek saldırganın eylemlerini kendi avantajlarına kullanabildiklerini belirtti.

Borç verme platformuna göre, o sırada 2.4 milyon dolar değerinde olan 2.8 milyon GLP geri alınabilir durumda. Ayrıca saldırgan ile pazarlık yapmaya çalıştıklarını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!