sikayetkripto
Binance’ın Ardından 2 Kripto Para Borsasından Daha Altcoin’e Destek: Fiyat Yükseliyor
Binance’ın Ardından 2 Kripto Para Borsasından Daha Altcoin’e Destek: Fiyat Yükseliyor

Binance’ın Ardından 2 Kripto Para Borsasından Daha Altcoin’e Destek: Fiyat Yükseliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’ın 8 Eylül’de destekleyeceğini açıkladı altcoin için iki kripto para borsasından daha destek açıklaması geldi. Borsalar, altcoin’in yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceklerini duyurdu.

11:00
9 Eylül 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Binance‘ın 8 Eylül’de açıkladığı desteğinin ardından kripto para borsaları Huobi Global ve BTCEX, bugün yaptıkları duyuruda Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceklerini duyurdu.

İçerik Rehberi

Huobi ve BTCEX’den Altcoin’e Destek1 Haftada Yüzde 100 Yükseldi Huobi ve BTCEX’den Altcoin’e Destek Kripto para borsası Huobi, 9 Eylül’de yaptığı resmi duyuruda, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceğini duyurdu. Terra token’ları için para çekme ve para yatırmaya ilişkin değişikliklerin yapılacak başka bir duyuruda açıklanacağı belirtildi. Bir başka kripto para borsası BTCEX de benzer değişiklikleri duyurmak için Binance’i takip etti. Kripto para borsası, Terra Classic ağındaki LUNC ve USTC token’ları için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceğini açıkladı. BTCEX, token’lar için minimum para çekme miktarını, maksimum para çekme miktarını ve para çekme ücretlerini gözden geçireceğini ve gerekli değişikliklerin yapılacağını ekledi. Yalnızca zincir üstü işlemlerde uygulanacak olan yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımı, Terra Classic ağı üzerindeki işlemler için kullanılabilir olacak. Bu bakımdan borsaların LUNC, USTC, ANC ve CTXC2X‘in spot ticareti ve ilgili ticaretlerde uygulanması konusunda destek vermesi oldukça önemli. Terra Classic ağı, LUNC ve USTC token’larının yatırılması ve çekilmesi sırasında yüzde 1,2 oranında vergi kesintisi yapacak ve bu kesinti yapılan miktar yakılarak dolaşımdan çıkarılacak. Kripto para borsaları şu an için yalnızca zincir üstü işlemlerle sınırlı. Topluluk, LUNC ve USTC alım satımı için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımı konusunda destek sunması bekliyor. Bazıları kripto para borsalarının buna yeşil ışık yakacağını, Binance ve diğer kripto para borsalarının zincir dışı işlemler için de vergi yakımını destekleyeceğine inanıyor. “Yüzde 1.2 Vergi Parametre Değişikliği” önerisi şu anda oylama aşamasında ve kabul edilmesi durumunda 13 Eylül’de uygulanmaya başlanacak. Altcoin‘in topluluğu, TFL’nin değişikliği önerisinin onaylanmaması durumunda önerilen değişikliklerin 20 Eylül’de gayri resmi olarak uygulanmasını zorlayacak. Öte yandan yalnızca Binance, Huobi ve BTCEX değil, MEXC Global, KuCoin, Gate.io ve CoinInn de LUNC ve USTC için yüzde 1,2 oranındaki vergi yakımını destekleyeceklerini duyurmuşlardı. 1 Haftada Yüzde 100 Yükseldi Terra Classic fiyatı, muazzam işlem hacimlerinden aldığı destekle bir haftada yüzde 100’ün üzerinde yükseldi. Günlük işlem hacmi 3.5 milyar doların üzerine çıktı ve LUNC, CoinMarketCap’te en büyük kripto paralar listesinde 26’ncı sıraya yükseldi. Şimdiye kadar, 550 milyardan fazla LUNC token’ı stake edilirken, 3.6 milyardan fazla LUNC token‘ının yakımı yapıldı. LUNC fiyatı, yazım sırasında son 24 saat içerisinde yatırımcıların yaptığı bir miktar kâr alımlarıyla 0,0005 dolar seviyesinin yakınında işlem görüyor. Bir hafta içerisinde 0,0005 doları hedefine başarıyla ulaşılmasının ardından topluluğun bir sonraki fiyat hedefi 0,01 dolar. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!