NFTPump
Bitcoin Ayı Piyasasında Yatırımcılar Ne Yapmalı? “Üzülmeyin” Diyen Binance CEO’sundan Tavsiyeler!
Bitcoin Ayı Piyasasında Yatırımcılar Ne Yapmalı? “Üzülmeyin” Diyen Binance CEO’sundan Tavsiyeler!

Binance Ve FTX’in Voyager Rekabetinde Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’in, kripto para kredi kuruluşu Voyager Digital’in varlıklarını bu hafta yapılacak açık artırmayla satın alma girişimi, ABD hükümetinin işlemi reddedeceği endişesiyle karmaşık bir hal aldı.

Binance’in Voyager Digital’i Satın Alma Girişimi Ulusal Güvenlik Endişesiyle Zorlaştı

ABD’de faaliyet gösteren şirketlerin denizaşırı kuruluşlar tarafından satın alınması, ulusal güvenlik riski oluşturduğu endişesiyle ABD Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından inceleniyor.

Binance sözcüsü, ABD’de yabancı devralmaları inceleyen kurum olan Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından yapılacak olası bir incelemenin altında “yabancı düşmanlığının” yattığını söyledi.

New York Times’ın haberine göre, Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde CFIUS Çinli şirketlerin devralma işlemlerine daha soğuk bakıyordu.

Joe Biden da bu hafta federal hükümetin, Çin’in teknoloji yatırımlarını engelleme ve vatandaşların özel verilerine erişimini sınırlama amacıyla tasarlanmış bir kararname imzaladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
JPMorgan, Binance'in Stablecoin Hamlesini Değerlendirdi!

Binance, şirketin Çinli olduğu iddialarına karşı kendini savundu.

Şirket CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bu ay kimliğiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Zhao Çin’de doğduğunu ancak Kanada’da büyüdüğünü ve Kanada vatandaşı olduğunu söyledi.

Açık artırmada Binance’dan, CFIUS tarafından inceleme yapılması durumunda sigorta olarak verdiği teklifin üstüne ekstra para eklemesi istendi.

Şirketin iletişim müdürü Patrick Hillmann Cuma günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Binance hem doğrudan hem de Binance Labs aracılığıyla sayısız Amerikan şirketine yatırım yaptı. Bu yatırımlar hiçbir zaman CFIUS tarafından resmi ya da gayri resmi bir soruşturmaya konu olmadı”

Voyager için en yüksek teklifi FTX’in milyarder kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried verdi.

Bu ayın sonuna kadar Voyager’in açık arttırmasına devam edilecek.

Binance veya başka birinin potansiyel olarak FTX’i geçmesi için zaman tanınacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!