MEXC
sikayetkripto
Binance’ten Yeni Atak Mı Geliyor: CZ Bu Ülkeye Çıkartma Yaptı!
Binance’ten Yeni Atak Mı Geliyor: CZ Bu Ülkeye Çıkartma Yaptı!

Binance ile İlgili FUD Oluşturulmaya Devam Ediliyor: Reuters’ten Yeni İddia

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta basında geniş yankı bulan Binance hakkındaki iddialar ve haberlerin ardı kesilmiyor. Dünyanın en büyük haber sitelerinden Reuters, bugün Binance borsasına dair bir olumsuz haber daha yayınladı. Haber kaynağı, geçtiğimiz günlerde sektörün yarısını elinde bulunduran dev borsa ile alakalı ABD’de çok ciddi bir soruşturmanın hızlandığını iddia etmişti.

Reuters, bugün ise Binance’ın varlıkları ve yükümlülüğü üzerine bir haber yayınladı. Habere göre eski SEC yöneticilerinden John Reed Stark, dev borsanın durumunun FTX’ten bile daha opak olduğuna değindi. Stark’a göre Binance yeterince şeffaf çalışmıyor.

Haber kaynağının yaptığı analize göre Binance hakkında bilinen şeyler aslında oldukça kısıtlı. Tahminlere göre bu yıl 22 trilyon dolarlık hacim yapan dev borsanın elindeki nakit miktarı, kârlılığı ve gelir dağılımı kimse tarafından bilinmiyor.

Binance borsasının 14 ülkede merkezi bulunsa da, bu merkezler arasındaki nakit akışının nasıl sağlandığına dair bir bilgi yok. Araştırmacılar, dev borsaya ait olan yan kuruluşların bir “vitrin süsü” olduğunu ve kendi başlarına neredeyse hiç bir faaliyet göstermediğini iddia etti.

Kripto para sektörünün en büyük borsasının üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmıyor. Bir çok basın kaynağı, son günlerde ABD’li savcıların CZ için bir kara para aklama suçlama iddianamesi hazırlandığını dillendiriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olması sebebiyle Binance, genellikle hedef alınan şirket oluyor. Daha önce de Binance ile ilgili sayısı FUD haber piyasaya yayılmış ve yatırımcılara korku pompalanmıştı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!