sikayetkripto
Binance Hamlesinin Ardından Altcoin CEO’su Konuştu!
Binance Hamlesinin Ardından Altcoin CEO’su Konuştu!

Binance Hamlesinin Ardından Altcoin CEO’su Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşlem çiftlerinin kaldırılmasına rağmen altcoin CEO’su bunun iyi bir şey olduğunu söylüyor.

20:50
6 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası dün önemli bir duyuru paylaşmıştı. Bunu anlık olarak duyurduk. Ardından ilgili altcoinin kurucusu açıklama yaptı. Peki işlem çiftlerinin kaldırılacak olması bir savaş ilanı mı? Yoksa arkasında başka bir amaç mı barındırıyor? Stablecoinlerle ilgili atılan adımdaki son gelişmeleri ele alıyoruz.

İçerik Rehberi

Binance DuyurduNeden İyi Bir Karar? Binance Duyurdu Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Binance’in USDC dahil olmak üzere üç stablecoini Binance borsasının kendi stablecoini olan BUSD’ye çevirmesiyle ilgili konuştu. Dün yapılan duyuruda USDC’nin de içinde bulunduğu 3 stablecoin birçok Binance hizmetinden dışlandı. USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Binance’in USDC dahil olmak üzere üç stablecoini, Binance’in kendi stablecoin token’ı BUSD lehine takas edilebilir varlıklar olarak kaldırma kararına desteğini açıkça dile getirdi. Allaire bu hareketin iyi bir şey olduğunu ve USDC’nin piyasadaki büyüme performansını destekleyeceğini söyledi.

“FTX ve Coinbase’in izini takip eden Binance iyi bir şey yapıyor. Bu USDC için de iyi”.

Neden İyi Bir Karar? Allaire tarafından desteklenen görüş wishful cynic @EvgenyGaevoy tarafından Twitter’da paylaşıldı. EvgenyGaevoy şunları söyledi;

“USDC haberlerinde. Çoğu başlığı çok yanıltıcı buldum. Çoğu stablecoin çiftini kaldırmak iyi bir şeydir likiditenin birden fazla stabilcoin arasında bölünmesi gerekmez, bu da piyasa yapıcıların işini kolaylaştırır ve piyasaları genel olarak daha likit hale getirir. Bu USDC (ve TUSD ve diğerleri) için olumludur yine de sorunsuz bir şekilde Binance’a/Binance’dan USDC yatırabilir ve çekebilirsiniz. Bu değişiklikten önce onu BUSD/USDT’ye dönüştürmeniz ve ardından marjlı perps işlemiş yapmak için kullanmanız gerekir.”

CEO Changpeng Zhao, duyuruyu takip eden söylentilere rağmen Binance borsasının bu tokenleri listeden çıkarmayacağını doğruladı. Binance ayrıca BUSD için aynı çiftleri korurken bu stablecoinler için işlem çiftlerini kaldırmayı planlıyor. Bu hareket, BUSD için likiditeyi ve işlem hacmini artırabilir. Pazartesi günkü bir takip tweetinde Allaire, Binance‘deki değişikliğin “USDT’den BUSD ve USDC’ye net hisse geçişini” tetikleyebileceğini söyledi. Bu durumun USDC büyümesine katkı sağlayacağını savundu. Market Maker Wintermute CEO’su Evgeny Gaevoy, Allaire’nin konuyla ilgili görüşüne katılıyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi bunun kripto para piyasaları ve USDC için iyi olduğunu söylüyor. Gaevoy ayrıca Binance borsasının Coinbase ve FTX gibi borsalara benzer bir strateji benimsemesiyle Tether’in USDT hakimiyetinin azalabileceğini belirtti. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!