MEXC
sikayetkripto
Binance Beklenen Duyuruyu Yaptı, Herkes Varlıklarının Nerede Olduğunu Kontrol Edebilecek!
Binance Beklenen Duyuruyu Yaptı, Herkes Varlıklarının Nerede Olduğunu Kontrol Edebilecek!

Binance FTX’in Çöküşünden Ne Kadar Fayda Sağladı? Oranlar Açıklandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sam Bankman-Fried’in FTX kripto para imparatorluğu Kasım ayında çökerken dijital varlık borsası Binance Holdings Ltd. alım satım faaliyetlerinde önemli bir artış gördü.

FTX’in Çöküşünün Ardından Binance Üzerindeki Kripto Para Alım Satım Faaliyetleri Yüzde 30 Oranında Arttı

En büyük kripto borsası Binance’teki alım satım faaliyetleri, FTX’in iflasına yol açan ve kripto piyasasında hasara yol açan likidite sıkışıklığıyla geçen ay %30 oranında arttı.

Çöküşün tetikleyicisi Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun 6 Kasım’da FTX’in yerel altcoini FTT’nin çok riskli olduğu için borsanın elindeki FTT’yi sattığını duyurması oldu.

FTX Binance’in ardından en büyük ikinci kripto para spot ve türev borsası olarak tanınıyordu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance Destekli Altcoinin Fiyatı Aniden Çöktü: Ekip Açıklama Yaptı!

Araştırmacı Kaiko 5 Aralık tarihli raporunda şunları söyledi:

“En büyük borsaların aylık işlem hacmi Kasım ayında %23 artarak 705 milyar dolara yükseldi ve FTX ile ilgili dalgalanmalarla desteklendi. Artış esas olarak Binance’den kaynaklandı.”

Rapora göre, “Binance, resmi bir genel merkeze sahip olmamasına rağmen durumdan fayda sağlayabilir çünkü kriz döneminde tüm merkezi borsalar arasında en iyi likidite kapasitesini sergileyerek güçlü bir imaj çizdi.”

FTX’in düşüşü, önemli işten çıkarmalar yaşayan Coinbase ve Kraken gibi ABD tarafından düzenlenen borsalara da fayda sağlayabilir. Rapora göre, borsalardaki işlem hacmi Kasım ayında da artarken, off-shore borsalara karşı temkinli davranan kullanıcı ve kurumlardan gelen yüksek hacim nedeniyle daha küçük borsalardaki faaliyetler düştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!