sikayetkripto
Binance – FTX Savaşında Sam Bankman-Fried’dan İlk Açıklama: Devam Edeceğiz
Binance – FTX Savaşında Sam Bankman-Fried’dan İlk Açıklama: Devam Edeceğiz

Binance – FTX Savaşında Sam Bankman-Fried’dan İlk Açıklama: Devam Edeceğiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’in büyük miktarda FTX token’larını satacağını duyurması altcoin’de büyük tasfiyeleri tetikledi. FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ise para çekme işlemlerinin iyi çalıştığının garantisini verdi.

08:17
7 Kasım 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 6 Kasım Pazar günü borsanın elide tuttuğu tüm FTX token’larını (FTT) tasfiye edeceği açıklamasıyla başlayan tartışma devam ediyor. CZ, kısa süre önce sahip oldukları FTX hisselerinin satışının ardından elde ettiği FTX’leri satacaklarını açıklamıştı. FTX cephesinden de açıklama geldi.

İçerik Rehberi

Zhao Ateş Püskürdü!FTX CEO’sundan İlk Açıklama Zhao Ateş Püskürdü! CZ’nin konuya ilişkin olarak duyuru yapmasından kısa bir süre sonra FTX token‘ın fiyatı ciddi bir baskı altına gördüğü görüldü. FTT’nin yazım sırasında yaklaşık yüzde 6 düşüşle 22 dolardan işlem görüyor olsa da altcoin geçen hafta yüzde 20 değer kaydetti. CZ, Twitter’da yayımladığı sert mesajda şu ifadelere yer verdi:

LUNA’dan öğrendiğimiz gibi, FTT’mizi tasfiye etmek sadece çıkış sonrası risk yönetimidir. Geçmişte destek verdik ama boşandıktan sonra sevişiyormuş gibi yapmayacağız. Biz kimseye karşı değiliz. Ancak diğer sektör oyuncularının arkasından lobi yapan insanları desteklemeyeceğiz. Yolunuz açık olsun.

Binance‘ın FTT konusunda geri adım atmasının ardından diğer oyuncuların da aynı yoldan ilerlediği görüldü. Blockchain güvenlik şirketi PeckShiled, bu duruma ilişkin şu bildirimde bulundu:

Ticaret arttı ve son 24 saatte FTX’ten yaklaşık 40.4 milyon USDC çekildi. FTX’ten kripto kredi platformu Nexo’ya 56 bin 432 ETH ve yaklaşık 13.9 milyon dolar değerinde stabilcoin dahil olmak üzere yaklaşık 109.8 milyon dolar değerinde kripto para aktarıldı.

FTX CEO’sundan İlk Açıklama Kripto para borsası FTX ve kardeş kuruluşu Alameda Research ile ilgili tartışmalı haberler yayımlanıyor. Öne sürülen haberler, bu şirketlerin her ikisinin de farklı işlerinin olduğu ancak Alameda Research’ün bilançosunun toplam 14.6 milyar doların yaklaşık 3.66 milyar doları değerinde önemli miktarda kilidi açılmış FTT token’ı olduğu yönünde. Tartışmaların Alameda Research’ün bilançosunda gösterdiği likit olmayan token’ları çevreliyor gibi görünüyor. Dolayısıyla Alameda Research, piyasadaki en yüksek likidasyon riskiyle karşı karşıya olan şirket. Bu iki şirketin de sahibinin Sam Bankman-Fried’a (SBF) olduğunu hatırlatalım. Bankman-Fried, son Twitter mesajında piyasadaki söylentilere açıklık getirdi. FTX ve şirketler grubunun yüksek düzeyde düzenlendiğini ve tüm denetlenmiş mali tablolara sahip olduklarını söyledi. Ancak, tüm para çekme işlemleri iyi çalıştığı için FTX kullanıcılarının paniğe kapılmaması gerektiğini söyledi.

Bugün milyarlarca dolarlık para yatırma/çekme işlemi gerçekleştirdik ve buna devam edeceğiz.  Ayrıca tonlarca USD <> stablecoin dönüştürmesi devam ediyor.

SBF, ayrıca FTX’de kalmaya ve kripto para borsasını kullanmaya devam eden tüm destekçilerine teşekkür etti. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!