Bitcoin ve Kripto Paralarda Kurumsal İlgi Devam Ediyor Mu? Binance CEO’su Açıkladı!
Bitcoin ve Kripto Paralarda Kurumsal İlgi Devam Ediyor Mu? Binance CEO’su Açıkladı!

Binance CEO’su CZ, UST ve LUNA Çöküşünü Değerlendirdi: Bu Sefer Susmayacağım!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), UST/LUNA olayı ile ilgili Binance‘in tutumunu ve kendi düşüncelerini paylaşmak için Twitter başına geçti.

Uzun bir mesaj dizisiyle düşüncelerini dile getiren CZ, Terra’nın UST’nin çöküşünü ele alış şeklini hayal kırıklığı ile karşıladığını söyledi.

Luna’nın (LUNA) çöküşünü ayrıntılı şekilde değerlendiren Binance CEO’su,

Bu UST/LUNA olayının Terra ekibi tarafından nasıl ele alındığı (veya ele alınmadığı) konusunda çok hayal kırıklığına uğradım. Ekiplerinden ağı geri yüklemelerini, fazladan basılmış LUNA’yı yakmalarını ve UST mandalını kurtarmalarını istedik. Şimdiye kadar herhangi bir olumlu yanıt almadık ya da çok fazla yanıt almadık.

dedi.

Zhao ayrıca Binance’in kullanıcı korumasına öncelik verdiğini ve bu yüzden de LUNA ve UST ticaretini askıya alma kararı aldıklarını belirtti. Ayrıca

Borsa dışında yeni basılan büyük miktarlardaki LUNA’nın farkında olmayan bazı kullanıcılarımız, mevduata izin verilir verilmez fiyatın daha da düşeceğini anlamadan tekrar LUNA satın almaya başladılar. Bu önemli riskler nedeniyle ticareti askıya aldık.

diyerek verdikleri kararın nedenlerini paylaştı.

Terra protokolünün tasarımındaki kusurlar nedeniyle üstel miktarda yeni LUNA basıldı. Doğrulayıcıları tüm ağlarını askıya aldı, bu da herhangi bir borsaya para yatırma veya çekme ile sonuçlanmadı.

diyen Zhao,

Binance her zaman tüm kullanıcılara ve sektördeki meslektaşlarına karşı tarafsız, yardımcı ve koruyucu olmayı hedeflerken ve genellikle diğer projeler hakkında yorum yapmaktan kaçınırken bu sefer bu kuralı çiğneyeceğim.

diyerek tutumunu net bir şekilde ortaya koydu.

1. At #Binance we prioritize user protection. We made the decision to suspend LUNA and UST trading. Here's why.

A thread 👇

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) May 13, 2022

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!