sikayetkripto
Binance CEO’su FTT’yi Bombalamaya Devam Ediyor, Sıfırlanan LUNA’ya Benzetti!
Binance CEO’su FTT’yi Bombalamaya Devam Ediyor, Sıfırlanan LUNA’ya Benzetti!

Binance CEO’su Bitcoin’i Dumplayan FTX Konusunda Haklı Çıktı! “Para Yok”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘in 20.000$’ın üzerinde çıktığı ve marketin yeni yükseliş dalgasına hazırlandığı bir dönemde Binance CEO’sundan gelen FTX ve Alameda açıklamaları bazı yatırımcıları kızdırdı.

Alameda’nın ve FTX’in yeterli likiditeye sahip olmadığına ve yanıltıcı bilançolarla algı oluşturduklarına dair raporlara alıntı yapan Cz, risk yönetimi gereği ellerindeki FTT’leri satacaklarını açıklamıştı.

Binance CEO’su Haklı Çıktı

Bugün yaşanan büyük dumplar Binance CEO’su Cz’nin haklı olduğunu gösterdi. Zira FTT fiyatını her türlü tutacaklarını ve likidite sıkıntıları olmadığını söyleyen Alameda ekibinin yine yalan söylediği ortaya çıktı.

22$’ı Tutacak Paraları Yoktu

Alameda CEO’su tüm FTT’leri 22$’dan almaya hazır olduklarını ifade etmişti. Ancak fiyat bu sabah 15$ seviyelerine kadar geriledi. Bu da aslında iddia ettikleri gibi bir likiditeye sahip olmadıklarını gösteriyor.

Likidite İçin Marketi Dumpladılar

Zira Alameda’daki likidite krizi öyle bir boyuta ulaşmış ki, dump sırasında FTT’yi tutmak veya kendilerine likidite sağlamak için başta SOL olmak üzere pek çok altcoini perakende yatırımcıların üzerinde boşaltmak zorunda kaldılar.

Sözlerini Tutmadılar

3 yıl boyunca satmayacaklarına söz verdikleri BIT tokenleri satmaları da bu likidite krizinin bir göstergesi. Alameda bugünkü BIT satışından yaklaşık 30 milyon dolar para kazandı. 10 milyar doları yönettiğini iddia eden bir yatırım şirketinin 30 milyon dolar için verdiği sözleri tutmaması likidite krizinin boyutunu gözler önüne serdi.

Faizler %49’a Kadar Yükseldi

Yine FTX’te  dün dolar faizlerinin %49’a yükseldiğini görüyoruz. Her ne kadar şu sıralar tekrar %10’a düşse de, dün %49’luk faiz oranıyla likidite sağlanmaya çalışıldığı anlaşılıyor.

FTX Batacak Mı?

FTX bu durumdan paçayı kurtarır mı? sonu LUNA gibi mi olur? bunu zaman gösterecek. Ancak kısa sürede oluşan likidite kriziyle başa çıkmak için tüm marketi dumplamak zorunda kalmaları anlattıkları kadar güçlü olmadığını gösteriyor.

Bugün yaşananlar Binance CEO’sunun erken hamlesinde haklı olduğunu gösteriyor. Zira Cz bu hamleyi yapmasa sahte bir yükselişle daha yüksek fiyatlardan yatırımcıların üzerinde mal boşaltılacak ve Alameda’nın sürdürülemez likidite krizi baş gösterene kadar küçük yatırımcı fark etmeden sahte bir bahar havası oluşacaktı.

Bu nedenle Cz’ye kızmanın değil, teşekkür etmenin zamanı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!