sikayetkripto
Binance, Bu Stablecoinleri Delist Ediyor!
Binance, Bu Stablecoinleri Delist Ediyor!

Binance, Bu Stablecoinleri Delist Ediyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası ünvanını elinde bulunduran Binance, kullanıcıları için önemli bir açıklama yaptı.

Binance, bu akşam saatlerinde kullanıcılar için yeni bir stablecoin açıklaması yaptı. Lider kripto para borsası, TUSD, USDC ve USDP stablecoinlerine vermiş olduğu desteği kesmeye karar verdi. Bu hamlenin nedeni ise, borsa tarafından “kullanıcılar için likidite ve sermaye verimliliğini arttırmak” olarak açıklandı.

Binance kullanıcılarının cüzdanlarındaki TUSD, USDC ve USDP türündeki stablecoinler, zamanı geldiğinde otomatik olarak BUSD’ye dönüştürülecek.

TUSD, USDC ve USDP Delist Ediliyor!

TUSD, USDC ve USDP stablecoinlerine olan desteğin kesilmesi ile, Binance borsasındaki bu stablecoinlerle alakalı pek çok hizmet son bulacak. Ayrıca borsadaki pek çok işlem çifti de delist edilecek.

Duyuruya göre, TUSD, USDC ve USDP stablecoinlerinin bulunduğu işlem çiftleri (örneğin ADA/USDC, BNB/USDP, USDC/BUSD gibi) 29 Eylül 2022 tarihi itibariyle borsadan delist edilecek.

Delist işlemleri sadece spot piyasa ile sınırlı kalmayacak. Borsa; Liquid Swap, Futures, Savings & Staking ve Binance Pay gibi hizmetlerden de bu stablecoinleri delist edecek.

TUSD, USDC ve USDP stablecoinlerinin borsa tarafından dönüşümü ise şöyle sağlanacak:

Kullanıcıların cüzdanlarındaki TUSD, USDC ve USDP stablecoinleri, 29 Eylül 2022 tarihinde Binance borsası tarafından otomatik olarak BUSD’ye dönüştürülecek. Kullanıcılar, eğer ellerindeki stablecoinleri BUSD olarak dönüştürmek istemezlerse, delist edilecek olan stablecoinlerini borsa cüzdanlarından istedikleri gibi çekebilecek. Ayrıca kullanıcılar otomatik dönüşüm yerine, 29 Eylül tarihini beklemeden manuel olarak ellerindeki stablecoinleri BUSD’ye dönüştürebilecek.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!