Binance, Bu Kripto Parada Muhasebe Hatası Yaptı!
Binance, Bu Kripto Parada Muhasebe Hatası Yaptı!

Binance, Bu Kripto Parada Muhasebe Hatası Yaptı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir muhasebe hatası yaptı. Binance, yaklaşık 20 milyon $ değerinde Helium (HNT) tokenini yanlış kullanıcılara dağıttı. Hatayı fark eden borsa yetkilileri, anında gerekli güncellemeyi yaptı.

Borsa, yaklaşık 4,8 milyon adet $HNT tokenini yanlış kullanıcıların cüzdan adreslerine gönderdi.

Helium blockchaini, $HNT ve $MOBILE olmak üzere iki farklı token kullanıyor. İddialara göre Binance, hesaplama yaparken bu iki tokeni birbirine karıştırdı.

Helium Vakfı’nın bir sözcüsü, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Araştırmalarımıza göre bu sorun bizden kaynaklanmıyor. Hata, sadece Binance borsası özelinde gerçekleşti. Bu durumdan etkilenen başka bir borsa veya 3. taraf bulunmamakta. Token sahiplerimize, borsa tarafından kapsamlı bir güncelleme yapılana kadar $HNT ve $MOBILE tokenlarını Binance üzerinde kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.”

Helium Nedir? Ne İşe Yarar?

Helium, nesnelerin interneti (IoT) teknolojisini kullanan cihazlar için uzun menzilli ağlar oluşturan bir Hotspot (bağlantı noktası) ağıdır. Hotspot ağları, Helium blockchaini üzerinden HNT tokenları üretir.

Helium madenciliği ise ekran kartları üzerinden değil, daha farklı bir şekilde işliyor. Madenciler, hotspot ağları sağlayarak işlemleri doğruluyor ve $HNT ödülü kazanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Helium ağının yeni bir blockchain altyapısına geçmesi tartışılıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!