sikayetkripto
Biden Yönetimi Bitcoin Madenciliğini Araştıracak!
Biden Yönetimi Bitcoin Madenciliğini Araştıracak!

Beyaz Saray’dan Yeni Kripto Para Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz Saray basın sözcülerinden Karine Jean-Pierre, bugün basına yapmış olduğu açıklamalar sırasında planlanan kripto para regülasyonlarına değindi.

Pierre, hükümetin “ABD vatandaşlarının kriptodan zarar görmemesi için” düzenleme çalışmalarına önem verdiklerini yineleyerek son günlerde FTX borsasında yaşananlara atıfta bulundu. Sözcü, kriptodaki son gelişmelerin regülasyonların ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini belirtti.

Jean-Pierre, muhabirlerden gelen “yapılması gereken düzenlemelerin neler olduğu” sorusuna ise cevap vermekten kaçındı. Amerika Birleşik Devletleri hükümet sisteminde Beyaz Saray, bağımsız mali düzenleyicilere bir direktif veremiyor. Sözcü, soruya FTX’te yaşananların ne kadar tehlikeli olabileceğinden bahsederek yetindi.

ABD’de Kripto Düzenlemeleri

ABD merkezli FTX borsasının batmanın eşiğine gelmesi, ülkedeki kripto düzenleme çalışmalarını hızlandırabilir. Başkan Joe Biden, 2022 yılının ilk aylarında dijital varlık düzenlemelerinin incelenmesi için bir kararname yayınladı.

Hazine Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Bakan Yellen, ülkedeki mali kurumların temsilcilerinden oluşan bir konsey kurdu. Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, ülkedeki dijital veya geleneksel her türlü finans düzenlemelerinin uygulanması için çalışmalar yürütüyor.

İflasın eşiğindeki FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz haftalarda regülasyonları desteklediğini açıklamıştı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!