sikayetkripto
Kripto Para Şirketinden Sektöre Milyon Dolarlık Yatırım! İşte Tam Miktar!
Kripto Para Şirketinden Sektöre Milyon Dolarlık Yatırım! İşte Tam Miktar!

Benjamin Cowen Bitcoin’de (BTC) Dibin Nerede Olduğunu Tahmin Etti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto topluluğunun en falza tanınan analistlerinden Benjamin Cowen, 770 bin Youtube takipçisiyle paylaştığı son analiz videosunda kripto piyasasında dip seviyenin neresi olduğu hakkında yorum yaptı.

Ünlü analist, en büyük kripto para Bitcoin’i 2014 ve 2018 ayı piyasaları ile kıyaslayarak dibin şu anda olduğumuz yerden çok uzak olmadığını tahmin ediyor.

Cowen’in paylaştığı grafiğe göre geçtiğimiz yılın Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Bitcoin, o günden bu yana %75 değer kaybetti. Daha önce yaşanan 2014 ve 2018 ayı piyasalarında ise Bitcoin’in tepeden zirveye inişi %80 civarında oldu.

“Bitcoin’in en yüksek seviyesinden uğradığı değer kaybı geçmişte yaşanan durumlara benzer bir yöne doğru giderse, bu piyasanın yeniden döneceğine dair büyük bir işaret olabilir.”

Benjamin Cowen sadece Bitcoin’in değil, bütün kripto piyasasının toplam değerindeki gerileme üzerinden de bir yorum yaptı.

Altcoinler, Bitcoin’e Göre Daha Fazla Düşebilir

Ünlü analist, kripto piyasasının toplam değerinin 2014 ve 2018’de sırasıyla %87 ve %78 gerilediğini hatırlatarak ilginç bir çıkarımda bulundu.

Geçtiğimiz sene boyunca içinde olduğumuz ayı piyasasında toplam piyasa değeri %70 azaldı. Cowen Bitcoin’de dip gerileme oranının daha yakın olduğuna işaret ederek olası bir satış dalgasında altcoin yatırımcılarının daha büyük zarar göreceğini tahmin etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!