sikayetkripto
Belçika Regülatörü, Bitcoin ve ETH’nin Menkul Kıymet Olmadığını Söyledi
Belçika Regülatörü, Bitcoin ve ETH’nin Menkul Kıymet Olmadığını Söyledi

Belçika Regülatörü, Bitcoin ve ETH’nin Menkul Kıymet Olmadığını Söyledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belçika regülatörü, Bitcoin ve ETH gibi bir ihraççısı olmayan kripto paraların menkul kıymet olmadığını söyledi.

Regülatör, kripto ile ilgili düzenleyici çerçeveye ilişkin oldukça fazla soru geldiğini ve sektördeki gri alanların ele alınacağını ifade etti.

Belçika Regülatöründen Kripto Açıklaması

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), Bitcoin ve ETH gibi herhangi bir ihraççısı bulunmayan varlıkların menkul kıymet olarak tanınmayacağını söyledi.

ABD’de kripto paraların menkul kıymet olup olmadığı tartışmaları Ripple’ın XRP token’ı üzerinde devam ediyor. SEC Başkanı Gary Gensler, her fırsatta kripto paraların büyük bir kısmının menkul kıymet olduğunu vurgulamayı sürdürüyor.

FSMA, kuralların “teknoloji açısından tarafsız” olduğunu vurguladı. Regülatöre göre bir finansal aracın menkul kıymet olarak sınıflandırılması blockchain veya daha geleneksel bir şey kullanmasına bağlı değil.

Ülkede Temmuz ayında yapılan istişarelerde, devredilebilen araçların büyük olasılıkla menkul kıymet olarak nitelendirilebileceği ifade edildi.

Avrupa Birliği’nde ise kripto düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Hazırlanan MiCA taslağının önümüzdeki yıllarda yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!