sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Bankacılık devi Nomura kripto para yatırım departmanını açıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Nomura yeni bir girişim sermayesi birimi kuruyor. Departmanın hedefi kripto para alanına yatırım yapmak olacak.

İsmi Laser Venture Capital olacak olan departman, merkeziyetsiz finans, merkezi finans (CeFi), web3 ve blok zinciri altyapı sektörlerine yatırım yapacak. Departman, bankanın kripto para alanına yatırım yapma konusundaki ilk adımı oldu. Şirket ileriki dönemde ayrıca ikinci işlem yapma ve yatırımcı ürünleri geliştirme konularında da ilerleyecek.

Merkezi İsviçre’de olan şirket kuruldu

Laser Venture Capital, merkezi İsviçre’de olan Laser Digital Holdings adlı şirkete bağlı olarak hareket edecek. Nomura kripto paralara olan ilgisinden ilk olarak Mayıs ayında bahsetmiş ve bankanın kurumsal müşterilere sunmak üzere sabit coin’ler, NFT’ler ve DeFi ile ilgili ürünler geliştireceğini açıklamıştı.

Nomura yönetim kurulu başkanı Kentaro Okuda konuyla ilgili açıklamasında, “Dijital inovasyonun ön saflarında yer almak bizim için çok önemli” dedi.

Laser Digital şirketinin başında Steven Ashley ve Jez Mohideen bulunacak. Ashley yeni görevi için bankanın toptan satışlardan sorumlu yöneticiliğini de bıraktı.

2010 yılında Nomura bünyesine katılan Ashley’nin yen görevi hakkında da konuşan yönetim kurulu başkanı Okuda, “Onun liderliği bizim için çok önemli. Şirketin büyümesi ve yeni dijital varlık işlerinde başarılı olmamaız için kritik bir görev olacak” dedi.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!