MEXC
Bankacılık Devi Citigroup, Yeni Kripto Bölümü için 100 Kişiyi İşe Alacak
Bankacılık Devi Citigroup, Yeni Kripto Bölümü için 100 Kişiyi İşe Alacak

Bankacılık Devi Citigroup, Yeni Kripto Bölümü için 100 Kişiyi İşe Alacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Citigroup, dijital varlıklara odaklanan yeni bir bölüme 100 çalışan daha alacak.

Yeni bir Financial News haberine göre, finansal hizmetler devi Citigroup öncelikli odak noktası kurumsal müşterilere hizmet verecek olan bölüme liderlik etmek için blockchain ustası Puneet Singhvi’yi atadı. Haberde, yeni birimin rolü hakkında ayrıntılı bilgi veren detaylar yer aldı:

“ICG’nin [Uluslararası Müşteriler Grubu] yeni ürünler, yeni müşteriler ve yeni yatırımlar dahil olmak üzere dijital varlık fırsatlarını nerede ve nasıl takip etmesi gerektiğine dair belirgin bir stratejinin ana hatlarını çizecek.”

Citigroup’un iş geliştirme başkanı Emily Turner da belgeden şu alıntı yaparak şu ifadeler kullandı:

“Verimlilik, anında işleme, parçalama, programlanabilirlik ve şeffaflığın faydaları dahil olmak üzere blok zinciri ve dijital varlıkların potansiyeline inanıyoruz. Puneet ve ekibi, müşteriler, yeni kurulan şirketler ve düzenleyiciler dahil olmak üzere önemli dahili ve harici paydaşlarla ilişki kurmaya odaklanacak.”

Belgede, kripto bölümünün yaklaşık 100 yeni kişiyi daha işe alacağı bildiriliyor.

Haber, Citigroup CEO’su Jane Fraser’ın geçen ay geleneksel finansal sistem içinde kriptolar için bir yer gördüğünü söylemesinin hemen ardından geldi:

“Dijital varlıkların, geleceği olan finansal hizmetlerin ve finansal piyasaların bir parçası olacağı açık. Müşterileri zaten alanda çok aktif görüyoruz. Perakende gerçek zamanlı ödemeler için altyapı oluşturuyoruz. Ancak çok dikkatli davranıyoruz çünkü alan çok hızlı hareket ediyor.”

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!