MEXC
Banka Bitcoin’den 320 Bin Dolar Kazanan Öğretmene Ödeme Yapmayı Reddediyor!
Banka Bitcoin’den 320 Bin Dolar Kazanan Öğretmene Ödeme Yapmayı Reddediyor!

Banka Bitcoin’den 320 Bin Dolar Kazanan Öğretmene Ödeme Yapmayı Reddediyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vaktinde yapılan kripto para yatırımları, yatırımcılarına hayal edemeyecekleri kazançlar sağlayabiliyor. İsrailli emekli öğretmenin yıllar önce yaptığı Bitcoin yatırımı da kendisini milyoner yaptı.

İsrailli öğretmen Esther Freeman, 8 yıl önce 3.000 $’lık Bitcoin yatırımı yaparak kripto para piyasasına girmeye karar verdi.

Yıllar sonra Bitcoin’e yaptığı yatırım 324.000 $’a ulaştıktan sonra parasını çekmek istedi. Ancak ülkenin en büyük bankalarından olan Hapoalim Bank yıllar önce yatırılan ve kripto para platformundan aktarılan tutarı nakit olarak yatırmayı reddetti.

Banka aktarılan paranın ilk yatırım kaynağının belirlenemediğini, yasadışı finansal operasyonlarla bir bağlantısı olabileceği gerekçesi ile kabul etmediğini açıkladı.

Esther Freeman 69 yaşında olmasına rağmen ruhunun genç olduğunu ve genç akrabalarının kripto yatırım kararını almasında etkili olduğunu söyleyerek devam etti:

“Oğlumu ve yeğenlerimi dinledim. Konuyla ilgili hiçbir bilgim olmadan ve sıradan bir vatandaşın gerçek masumiyeti içinde kripto yatırımı yapacağımı söyledim. 3.000 $’ın 324.000 $ olacağını hiç düşünmemiştim.”

İsrailli kadın Hapoalim Bank’ın yıllardır müşterisi olduğunu ve bu paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek bankaya dava açtı.

“Hapoalim Bank’dan başka hiçbir yerde param yok. Banka hesap hareketlerimi görüyor. Kara para aklamadığımı veya banka dışında iş yapmadığımı biliyor. Emekliyim. Dört çocuğumun da banka hesabı var. Çocuklarımdan birinin bir daire almasına yardım etmek için bu paraya ihtiyacım var.”

Freeman’ın avukatı Shaul Zioni ise konuyla ilgili müvekkili Freeman’ın yıllar içinde aldığı Bitcoin’i başka herhangi bir işlem yapılmayan çeşitli dijital cüzdanlarda sakladığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!