NFT
FTX’e, Merkezinin Bulunduğu Bahamalar’da Yetkililer Tarafından Soruşturma Açıldı!
FTX’e, Merkezinin Bulunduğu Bahamalar’da Yetkililer Tarafından Soruşturma Açıldı!

Bahamalar’dan FTX Açıklaması: Müşterilerin Paralarını Güvence Altına Aldık!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahamalar Düzenleyici kurumu tarafından yapılan açıklamada, FTX gözetimindeki varlıkların güvenliğine ilişkin endişelerin Bahama düzenleyici kurumunu devreye girmeye sevk ettiği belirtildi.

Bahamalar Düzenleyici Kurumu FTX Müşteri Varlıklarının 3.5 Milyar Dolarını Elinde Tutuyor

FTX, kripto para borsası olarak hizmet verirken, müşterilerinin varlıklarını saklamaya da yönelik hizmetler sunmaktaydı. Ancak, FTX’in varlıklarının güvenliğine yönelik endişeler nedeniyle Bahamalar’daki düzenleyiciler, müdahale etme kararı aldıklarını belirttiler.

FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra, dışarıdan bir hacker olduğu düşünülen bilinmeyen bir aktör tarafından borsadan yaklaşık 372 milyon dolar değerinde token çalınmıştı.

FTX’e yönelik bir siber saldırıya ve FTX kontrolündeki cüzdanların eski çalışanlar tarafından yağmalanmasına ilişkin basında çıkan haberler göz önüne alındığında bu adım normal karşılanıyor.

Komisyon yaptığı basın açıklamasında “FTX’in gözetimi veya kontrolü altındaki dijital varlıkların, müşterilerinin ve alacaklılarının zararına olacak şekilde, yakın bir zamanda ortadan kaybolma riskinin bulunduğuna karar verdiğini” belirtti.

Açıklamaya göre varlıklar, Yüksek Mahkeme Komisyon’a bunları sahibi olan müşterilere ve alacaklılara teslim etmesi talimatını verene kadar tutulacak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX CEO'su Sam Bankman-Fried ile Beyaz Saray Arasındaki Bağlantılar Ortaya Çıktı!

Komisyon, FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang’ın transfer edilen 3.5 milyar dolarlık tokenlere artık erişimlerinin olmadığını söyledi.

Yapılan basın açıklamasında Komisyon, FTX’i Bahamalar merkezli müşterilerin para çekme işlemlerine öncelik vermesi için yönlendirmediğini yineledi.

Düzenleyicilerin bu adımı, kripto para sektöründe güvenliğin önemine işaret etmektedir. Önümüzdeki dönemde de bu tür önlemlerin alınmaya devam edeceği bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!