Bahamalar, Yeni FTX CEO’sunun Söylediklerini Yalanladı!
Bahamalar, Yeni FTX CEO’sunun Söylediklerini Yalanladı!

Bahamalar, Yeni FTX CEO’sunun Söylediklerini Yalanladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahama Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), batık kripto para borsası FTX’in yeni patronu John Ray’in basına yansıyan ifadelerini yalanladı.

John Ray, yaptığı açıklamada Bahamalı yetkililerin FTX borsasını ABD’deki kuralcı iflas sürecinden kurtarmak için eski CEO ve kurucu Sam Bankman-Fried ile işbirliği yaptığını iddia etmişti.

Bahamalı yetkililer yeni patronun iddialarına sert bir yanıt verdi. SCB, yaptığı açıklamada “John Ray’in iflas sürecinde üstüne düşeni yapmak yerine manşetlerde kalmayı kendine dert edindiğini” söyledi:

“FTX’in yeni patronu yanlış beyanlarda bulunuyor. Ray, gerçeklerle ilgilenmek yerine komplo teorilerini gündemine alıyor.”

Ray’in İddiaları Ne İçeriyor?

İflas eden kripto borsasının yeni yöneticisi, ABD’de görülen iflas davasında ifade verdi. İddia makamı, SBF ve kurucu ortağı Gary Wang’in iflas haftası boyunda Bahama SCB ve ülkenin başsavcısı Ryan Pinder ile geçen konuşmaları mahkemeye sundu.

Ryan Pinder, iddiaya göre FTX’in Bahamalar’daki varlıklarını çekebilmesi için Sam Bankman-Fried’a yardım etmek istedi.

Bankman-Fried Bu Sabah Tutuklandı!

FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried bu sabah saatlerinde Bahamalar’da tutuklandı. SBF, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama ile suçlanıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!