sikayetkripto
Kripto Para Borsası FTX, Girişimlerine Devam Ediyor: 32 Milyar Dolarlık Hamle!
Kripto Para Borsası FTX, Girişimlerine Devam Ediyor: 32 Milyar Dolarlık Hamle!

Bahamalar Polisinden FTX ve Sam Bankman-Fried Hakkında Yeni Açıklama!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahama polisi, kripto para borsası FTX’in çöküşünde herhangi bir cezai usulsüzlük olup olmadığını araştırmak için Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Bahamalı Yetkililer FTX’i Soruşturuyor

Bir polis sözcüsü Pazar günü yaptığı açıklamada, “FTX’in küresel olarak çöküşü ve FTX Digital Markets Ltd’nin geçici tasfiyesi ışığında, Mali Suçlar Soruşturma Şubesi’nden bir mali müfettiş ekibi, herhangi bir cezai usulsüzlük olup olmadığını araştırmak için Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu ile yakın bir şekilde çalışıyor” dedi.

FTX, yatırımcıların sadece 72 saat içinde platformdan 6 milyar dolar çekmek için hücum etmeleri ve rakip borsa Binance’in önerilen bir kurtarma anlaşmasından vazgeçmesinin ardından, Cuma günü en büyük profilli kripto çöküşlerinden biri olarak iflas başvurusunda bulundu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dev Şirket FTX'e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!

FTX’in yeni atanan CEO’su John J. Ray III Cumartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin sorunu hafifletmek için emniyet güçleri ve düzenleyicilerle birlikte çalıştığını ve “nerede olursa olsun tüm varlıkları güvence altına almak için her türlü çabayı gösterdiğini” söyledi.

Bahamalar’da yaşayan Bankman-Fried’ın nerede olduğu da spekülasyon konusu olmuş ve Twitter’da Güney Amerika’ya uçtuğu yönündeki söylentileri yalanlamıştı. Cumartesi günü Reuters tarafından Arjantin’e uçup uçmadığı sorulduğunda, bir kısa mesajla yanıt verdi: “Hayır”. Reuters’a Bahamalar’da olduğunu söyledi.

Kaynaklar Cuma günü Reuters’a FTX’teki kargaşa sırasında en az 1 milyar dolarlık müşteri fonunun platformdan kaybolduğunu söyledi. Kaynaklar, Bankman-Fried’in 10 milyar dolarlık müşteri fonunu kendi ticaret şirketi Alameda Research’e aktardığını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!