sikayetkripto
Grayscale’den SEC’e Bitcoin ETF Mektubu! “Ret Kararınız Keyfi ve Adaletsiz!”
Grayscale’den SEC’e Bitcoin ETF Mektubu! “Ret Kararınız Keyfi ve Adaletsiz!”

Ayı Piyasasını Fırsata Çevirmek İsteyen Grayscale’den Yeni Bitcoin Teklifi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto varlık yönetimi firması Grayscale, kripto para madenciliği alanındaki yeni yatırım aracının piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Bu bağlamda Grayscale, halihazırda devam eden kripto kışında yatırımcıların Bitcoin (BTC) madenciliği altyapısının düşük fiyatlarından yararlanmasına yardımcı olacak bir yatırım aracı oluşturdu.

Yeni yatırım fırsatı sunan ” Grayscale Digital Infrastructure Opportunities (GDIO) “ Bitcoin madenciliği donanımlarına odaklanıyor ve kripto para fiyatlarındaki düşüşlerden yararlanmayı hedefliyor.

Grayscale yeni yatırım aracı için en büyük madencilik havuzlarından biri olan Foundry USA’i işleten Foundry ile ortak oldu. Foundry, Grayscale için türünün ilk örneği olan yeni yatırım aracı GDIO’nun günlük operasyonlarını yönetecek.

Grayscale yaptığı açıklamada BTC madenciliğine odaklanan ürünün kripto kışının iyi tarafını yakalamak için tasarlandığını söyledi.

Yeni ürün GDIO’nun uygun bireysel ve kurumsal akredite yatırımcılara açık olacağını belirten Grayscale, GDIO’nun madencilik ekipmanı satın almak için yatırılan sermayeyi kullanacağını belirtti.

“GDIO satın alınan bu ekipmanı daha sonra Bitcoin madenciliği yapmak, günlük Bitcoin satmak için kullanacak.

Zira pek çok insan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilse de, yatırımcıların Bitcoin üretmek için madencilik ekipmanlarını tedarik etmesi, depolaması ve çalıştırması önemli ölçüde zordur.”

Grayscale üst düzey yöneticisi Rayhaneh Sharif-Askary, şirket olarak önümüzdeki aylarda bazı madencilerin madencilik ekipmanlarını tasfiye etmek zorunda kalacaklarını tahmin ettiklerini belirterek “GDIO, bu madencilere likidite sağlamak, sıkıntılı fiyatlarla madencilik ekipmanı satın almak ve Bitcoin fiyatı toparlandıkça karlı bir şekilde madencilik yapmak üzere konumlandırıldı.” dedi.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Grayscale’in kripto ekosisteminin merkezindeki benzersiz konumu, yatırımcıların sermayeyi farklı piyasa döngülerinde çalıştırmalarına imkan tanıyan teklifler oluşturmamızı sağlıyor.

Ekibimiz uzun zamandır kripto ekosistemine yatırım yapmanın önündeki engeli, doğrudan kripto para maruziyeti, çeşitlendirilmiş ürünler ve şimdi de GDIO aracılığıyla kaldırmaya kararlıdır.”

Ayı piyasasının projeleri inşa etmek ve hayata geçirmek için mükemmel bir fırsat olduğunu belirten Foundry CEO’su Michael Colyer “bu uygun zamanda Bitcoin madenciliğine yatırım yapma yeteneğini genişletmek için Grayscale ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!