sikayetkripto
Avustralya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı
Avustralya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

Avustralya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş enerjisiyle çalışan Bitcoin (BTC) madencilik tesisi türünün ilk örneği olmak için Güney Avusrtalya’da faaliyete geçti.

ABC News Australia’nın haberine göre, Lumos Digital Mining tarafından işletilen tesis, Bitcoin’in karbon ayak izini azaltmak amacıyla güneş enerjisinden yaklaşık beş megavat elektrik sağlıyor.

Avusrtalya’da Güneş Enerjisiyle Çalışan Madencilik Tesisi

Son zamanlarda blockchain madenciliğinin çok enerji harcaması dünya genelinde oldukça tartışılan bir konu haline geldi. Küresel ısınma sorununun çözümüne dair tüm dünya genelinde çalışmalar yürütülmeye başlanması bu alanda blockchain madenciliğinin sıfır karbon uygulamalarına geçmesine ön ayak oldu. Bu bağlamda Avustralya’daki Lumos Digital Mining’in tesisinde güneş enerjisi kullanmaya başlaması oldukça dikkat çekti.

bitcoin mining

Lumos Digital Mining’den bir yetkili olan Angelo Kondylas, merkezin yılda en az 100 Bitcoin çıkarma potansiyeline sahip olduğunu, ancak miktarın gücün ne kadar kullanabilindiğine bağlı olduğunu belirtti. 

Üretimi artırmaya ihtiyaç duyulursa, şirketin bir noktada ana şebekeden güç çekebileceği de söylendi. Sanayi şehri Whyalla’da bulunan şirket, Bitcoin madenciliğine dahil olmak için güneş enerjisinden yararlanmak isteyen diğer kuruluşlara da rehberlik etmeyi planlıyor. 

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!