365miner.com
Avrupa Merkez Bankası Başkanı Digital Euro Hakkında Konuştu!
Avrupa Merkez Bankası Başkanı Digital Euro Hakkında Konuştu!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Digital Euro Hakkında Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara karşı olumsuz bir tutum sergileyen Avrupa Merkez Bankası kripto paralar yerine bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde çalışıyor.

Bu konuda son açıklama Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’den geldi.

Digital Euro konferansında konuşan Christine Lagarde, AMB’nin kendi CBDC’si digital euro üzerindeki araştırmalarına devam ettiğini ve digital euronun gelişimini araştırdığını söyledi.

Lagerde, ayrıca Avrupa Komisyonu’nun yakında digital euro hakkında mevzuat önerisinde bulunacağını da açıkladı.

“Dijital euro için yasal bir çerçevenin zamanında kabul edilmesi, tüm paydaşlara olası girişe hazırlanmaları için gerekli yasal kesinliği verecek ve güçlü bir siyasi destek sinyali gönderecektir.

Avrupa Komisyonu’nun kısa süre içinde önereceği dijital bir Euro’nun kurulmasına yönelik yasama teklifini dört gözle bekliyorum.”

Daha önceki açıklamalarında da dijital euroyu desteklediğini belirten Lagarde, digital euronun BTC’den ve kripto paralardan çok farklı olacağını düşünüyor.

Hatırlanacağı üzere digital euro başlatmak ve geliştirmek için Avrupa Merkez Bankası 2021 yılında iki yıllık bir araştırma ve inceleme başlattı. Bu araştırma 2023’ün Eylül ayında bitecek.

Ayrıca kripto para birimlerinin finansal istikrar için potansiyel riskler oluşturduğunu düşünen AMB, kripto gelişmelerinin hızı ve artan riskleri göz önüne alındığında kripto paraların acilen düzenleyici çerçeveye ve denetim altına alınması gerektiğini düşünüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!