sikayetkripto
Rusya Ukrayna Savaşı Kripto Paraların Yasa Dışı Kullanımını Artırdı!
Rusya Ukrayna Savaşı Kripto Paraların Yasa Dışı Kullanımını Artırdı!

Avrupa Birliği’nden Kripto Sektörü İçin Kritik Karar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörünün düzenlenmesine dair çalışmalar tüm dünyada hızla devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz yıl sektörü kıskacı altına alan Avrupa Birliği’nin yasa yapıcıları bugün yeni bir kararı açıkladı.

Avrupa Birliği bugün yaptığı açıklamada kripto para şirketlerinin, Avrupa vatandaşlarının varlıklarını gerekli vergi makamlarına iletmesini zorunlu kıldığını duyurdu.

Vergilendirmeden sorumlu Avrupa Birliği yetkilisi Paolo Gentiloni yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Anonim kalmak, önemli kârlar elde eden bir çok kripto para yatırımcısının ulusal vergi makamlarının radarından kaçması anlamına geliyor. Bunu kabul etmiyoruz.”

Gentolini, vergi takibi uygulamasının nasıl olacağına dair bir detay paylaşmadı. Yetkililerin kripto endüstrisinin oldukça geniş olması nedeniyle bilginin nasıl talep edileceği üzerinde çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Avrupa Birliği’nin aldığı bu yeni kararı nasıl tamamen uygulamaya geçireceği merak konusu. Merkezi borsaların büyük kısmının merkezi Bahamalar veya benzeri off-shore adalarda bulunuyor. DeFi platformları ise merkeziyetsiz olduğu için direkt olarak anonimlik amacı güdüyor. AB’nin önündeki bir diğer açmaz ise Monero (XMR) gibi gizlilik temalı kripto paralar.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!