Avalanche (AVAX) Cephesinde Beklenen Gelişme Geldi!
Avalanche (AVAX) Cephesinde Beklenen Gelişme Geldi!

AVAX Tabanlı Stars Arena’da Güvenlik Açığı: Emin Gür Sirer’den Açıklama Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Block’un haberine göre, Avalanche (AVAX) ağında kurulan ve geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen sosyal platform Stars Arena güvenlik açığıyla karşı karşıya olabilir.

AVAX tabanlı platform Stars Arena piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcıların gündeminde olmaya devam ederken AVAX’ın fiyatına da olumu etki etti.

Ancak Stars Arena 1 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanabilecek bir güvenlik açığıyla karşı karşıya olabilir.

Bu noktada X’de ‘lilitch.eth’ olarak bilinen bir analist, Stars Arena’nın akıllı sözleşmesinde bir güvenlik açığı bulduğunu, bu açık sayesinde hackerların platformadan fon aktarabileceğini söyledi.

@starsarenacom, you fucked up

1.1 million dollars are being drained right now because of noob devs who couldn’t make a copy of https://t.co/h7traLwG9i that will work properly

If you hold ANY SHARES in StarsArena you should sell while you still can

read next⬇️ pic.twitter.com/HzgXvJc8ju

— lilitch.eth (@0xlilitch) October 5, 2023

Bu güvenlik açığı nedeniyle 1 milyon doları aşan fon tehlike altında bulunuyor. Ancak bu güvenlik açığına rağmen Avalanche ağındaki yüksek işlem ücretlerinin hackerlar için caydırıcı olacağı düşünülüyor. Zira, protokolden fon çıkarmaya çalışmak hackerlar için karlı olmayabilir.

Stars Arena güvenlik açığı konuşulurken Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, bu güvenlik açığını ve hack olayını doğruladı. Ancak problemin çözüldüğünü belirten AvAX CEO’su şunları söyledi:

” Halihazırda düzeltilmiş olan, saldırganın 0,04 $ kazanmasının 0,25 $’a mal olduğu ve saldırganın toplam olarak yalnızca 2.000 $ elde ettiği bir Stars Arena istismarıyla ilgili çok fazla FUD var.

Artık bu olay çözüldüğüne göre arenada eğlenmeye geri dönelim.”

So much FUD about a Stars Arena exploit that has (1) already been fixed, (2) cost the attacker $0.25 to make $0.04, and (3) the attacker extracted a sum total of only $2,000. Now that it’s over, let’s get back to having fun in the arena.

— Emin Gün Sirer🔺 (@el33th4xor) October 5, 2023

Stars Arena Nedir?

Stars Arena, Avalanche’ın yerel para birimi AVAX ile diğer kullanıcıların profil tokenlarının satın alınmasını veya satılmasını kolaylaştırarak kullanıcıların X hesaplarını bağlamasına olanak tanır.

Uygulama, kullanıcılar için otomatik olarak bir cüzdan oluşturarak Avax’a para yatırmalarını ve hizmeti kullanmaya başlamalarını sağlar.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Friend.Tech’in Ardından Kripto Para Piyasasında Yeni Bir Hype Bu Kez Avalanche Ağında Başladı

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!