sikayetkripto
ATH ve ATL Nedir? Popüler Coin’lerin ATH ve ATL Seviyeleri
ATH ve ATL Nedir? Popüler Coin’lerin ATH ve ATL Seviyeleri

ATH ve ATL Nedir? Popüler Coin’lerin ATH ve ATL Seviyeleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründe ATH ve ATL terimlerini sıkça duyuyoruz. Peki, kripto para birimleri ile ilgili önemli bilgiler olan ATH ve ATL nedir?

11:35
16 Eylül 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Kripto para sektöründe ATH ve ATL terimlerini sıkça duyuyoruz. Peki, kripto para birimleri ile ilgili önemli bilgiler olan ATH ve ATL nedir?

İçerik Rehberi

ATH ve ATL Nedir?Popüler Coin’lerin ATH ve ATL Seviyeleri ATH ve ATL Nedir? Aslında ATH ve ATL oldukça yakından bildiğimiz tüm zamanların en yüksek seviyesi ve tüm zamanların en düşük seviyesi terimlerinin İngilizce kısaltmalarıdır. ATH: All Time HighATL: All Time Low Tüm zamanların en yüksek seviyesi yani ATH, bir kripto para biriminin piyasaya sürüldüğü andan günümüze kadar gördüğü en yüksek seviyeyi ifade ediyor. Piyasayı ya da bir kirpto para birimini yakından takip eden yatırımcılar genel olarak ATH seviyelerine hakim oluyor. Buna ek olarak bir kripto para biriminin yıllar içinde ATH seviyesinin yukarı taşınabileceğini ya da çok uzun süre aynı ATH seviyesi ile ilerleyebileceğini de ifade etmekte fayda var. Öte yandan her ne kadar yeni bir ATH seviyesinin görülmesinin süresi uzasa da mutlaka her kripto para biriminin bir ATH seviyesi olduğunu ifade edebiliri. Bunun yanında ATL de aslında kolaylıkla anlaşılabileceği gibi bir kripto para biriminin gördüğü en düşük seviyeyi ifade etmek için kullanılıyor. Yani bir kirpto paranın piyasaya sürüldüğü andan günümüze kadar kaydettiği en düşük seviye “ATL” ya da “tüm zamanların en düşük seviyesi” olarak ifade ediliyor. Tıpkı ATH’de olduğu gibi kripto para birimleri her zaman yeni ATL seviyeleri görebilirler. Her ne kadar ATL seviyesi daha nadir değişen bir rakam olsa da tüm kripto para birimlerinin bir ATL seviyesi olduğu ifade edilebilir. Popüler Coin’lerin ATH ve ATL Seviyeleri Popüler kripto para birimlerinin bazılarının CoinMarketCap verilerine göre ATH ve ATL seviyelerine göz atalım: Bitcoin (BTC): ATH – 68.789 dolar / ATL – 65,53 dolarEthereum (ETH): ATH – 4.891 dolar / ATL – 0,42 dolarBinance Coin (BNB): ATH – 690 dolar / ATL – 0,096 dolarRipple (XRP): ATH – 3,84 dolar / ATL – 0,0028 dolarCardano (ADA): ATH – 3,10 dolar / ATL – 0,0173 dolarSolana (SOL): ATH – 260 dolar / ATL – 0,50 dolarDogecoin (DOGE): ATH – 0,73 dolar / ATL – 0,000085 dolarShiba Inu (SHIB): ATH – 0,000088 / ATL – 0,000000000082 dolarAvalanche (AVAX): ATH – 146,2 dolar / ATL – 2,79 dolarApecoin (APE): ATH -39,40 dolar / ATL – 1 dolarDecentraland (MANA): ATH – 5,90 dolar / ATL – 0,0078 dolarThe Sandbox (SAND): ATH – 8,44 dolar / ATL – 0,0289 dolar Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!