Ark Invest: “Tarihsel Olarak Bitcoin’de Bu Metrik Dibe İşaret Ediyor!”
Ark Invest: “Tarihsel Olarak Bitcoin’de Bu Metrik Dibe İşaret Ediyor!”

Ark Invest: “Tarihsel Olarak Bitcoin’de Bu Metrik Dibe İşaret Ediyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto paralar 2022 yılında sert düşüşler yaşadı. Bu düşüşler sonrasında yatırımcılar yükselişin gelmesini beklerken, dünyaca ünlü yatırım şirketi Ark Investment Management aylık Bitcoin raporunu yayınladı.

FTX’in iflasının olumsuz etkilerine rağmen BTC ve merkezi olmayan blok zincirlerinin her zamanki kadar güçlü olduğunu söyleyen Ark Invest, FTX’in iflasıyla ilgili “kripto tarihindeki en zarar verici vaka olabilir.” dedi.

Bitcoin’de yükselişe geçtiklerini belirten Ark Invest, BTC’de yükseliş eğilimi olduğunu savundu.

Bitcoin’deki yükseliş eğilimini tespit etmede BTC’nin kar-zarar oranına dikkat çeken Ark Invest, BTC’nin gerçekleşmiş kar zarar oranının şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu söyledi.

Bitcoin’deki kar-zarar oranı, BTC’nin zincir üzerinde kar veya zarar ticaretini ifade ediyor.
Kasım ayında kar-zarar metriğinin %10’un altına 7,2’ye indiğine işaret eden Ark Invest analistleri önceki senelerde bu metriğin %10’un altına indiği zamanlarda BTC‘de önemli dip noktaları oluşturduğunu ifade etti.

” Bitcoin’de bu bu metriğin %10’un altına indiği önceki her örnekte -yani 2011, 2015 ve 2019 yıllarında- önemli dipler bulundu.

Ayrıca Kasım ayı gerçekleşen kar-zarar verileri, tarihsel olarak önemli bir kapitülasyonun devam ettiğine dair görüşümüzü güçlendiriyor.”

Özellikle FTX iflasından sonra merkezi borsalardan net çıkışların 30 günlük ortalamasında 5 bin 870 Bitcoin ile BTC tarihindeki en büyük seviyeye ulaştığını belirten analistler, yatırımcıların FTX iflası sonrasında yaşadıkları güven problemi nedeniyle kripto paralarını kendilerinin sakladığını söyledi.

Bitcoin’de yükselişe geçen analistler dışında hatırlanacağı üzere Ark Invest CEO’su Cathie Wood da BTC’de yükselişte. Zira Cathie Wood neredeyse yaptığı her röportajda Bitcoin için yaptığı “2030 yılına kadar 1 milyon dolarlık” tahminin hala geçerli olduğunu söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ark Invest CEO'su Bitcoin İçin 1 Milyon Dolarlık Hedefinde Israrcı!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!