Araştırma Şirketi Son Günlerde Bitcoin’e Olan İlgiyi Değerlendirdi
Araştırma Şirketi Son Günlerde Bitcoin’e Olan İlgiyi Değerlendirdi

Araştırma Şirketi Son Günlerde Bitcoin’e Olan İlgiyi Değerlendirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası üzerine araştırmalar yapan Arcane Research’in haftalık raporuna göre Bitcoin’in borsalardaki ticaret hacmi gerilemeye devam ediyor.

Arcane araştırmacıları, tüm ticareti kapsamasa da daha sağlıklı bir veri elde etmek için sadece en büyük kripto para borsalarına göz attı.

Araştırma raporuna göre Binance harici seçilen 10 büyük kripto para borsasında yapılan spot Bitcoin ticareti 2021 Şubat ayından beri kaydedilen en düşük seviyeye geriledi.

10 kripto para borsasındaki 7 günlük ortalama BTC ticareti 1 milyar dolar civarında seyrederken, bu rakam sektör devi Binance’da ise 6 milyar dolar seviyesinde. FTX borsasının iflasıyla birlikte piyasanın karıştığı dönemde hacimler yükselse de kalıcı olamadı.

Arcane Research uzmanları, Bitcoin hacminin gerilemeye devam etmesini “sektöre olan ilginin azaldığı” yönünde yorumladı. Uzmanlara göre hacimdeki gerileme, aktif olarak Bitcoin al-sat yapan yatırımcıların sayısının azaldığını gösteriyor.

Piyasalarda Hacim Nasıl Yorumlanır?

Kripto, altın, hisse senedi farketmeksizin bütün spekülatif yatırım ürünlerinde işlem hacmi büyük önem arz etmektedir.

Piyasada yaşanan ani yükseliş ve düşüş hareketlerinin yüksek hacim ile desteklenmesi büyük önem taşıyor. Bir finansal enstürmanın fiyatı hızlı bir şekilde artarken hacimde benzer bir artış gerçekleşmiyorsa yükselişin kalıcı olmayacağı düşünülebilir. Aynı kural, fiyat düşüşünde de geçerlidir.

Örneğin Bitcoin’in bir günde %30 değer kaybettiğini görüyorsanız, ancak ticaret hacminde bir yükseliş yoksa düşüşün çok da büyük bir satış baskısından kaynaklanmadığına dair umutlanabilirsiniz.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!