Apple, Metaverse Evrenine Mi Katılıyor? Apple CEO’su Tim Cook’tan Metaverse Yorumu
Apple, Metaverse Evrenine Mi Katılıyor? Apple CEO’su Tim Cook’tan Metaverse Yorumu

Apple, Metaverse Evrenine Mi Katılıyor? Apple CEO’su Tim Cook’tan Metaverse Yorumu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra her geçen gün adından daha sık söz ettiren Metaverse  dünyasına, birçok şirketin ilgi gösterdiği biliniyor.

Son zamanların popüler teknolojisi olan Metaverse şirketler arasında bir yarışa da sebep olmuş durumda.

Şirketler arasında ‘Metaverse Savaşı’ devam ederken Apple, çalışanlarını Meta’ya kaptırmamak için en iyi performans gösteren mühendislerine sürpriz ikramiyelerde bulunmuştu.

Apple her ne kadar çalışanlarına ikramiye vermiş olsa da Bloomberg’in kaynaklarına göre son birkaç ayda Apple’dan yaklaşık 100 mühendis Meta’ya geçiş yapmıştı. Bu esnada üst düzey Meta çalışanlarından Apple’a da geçiş oldu.

Apple, Metaverse evrenine karşı uzunca bir süredir sessiz ancak arka planda çalışırken Apple CEO’su Tim Cook Metaverse ile ilgili açıklamada bulundu.

Apple CEO’su Tim Cook’un açıklamaları şu şekilde:

Biz yenilikçi bir şirketiz. Her zaman yeni şeyler keşfediyoruz. Metaverse’de de birçok potansiyel görüyoruz ve buna göre yatırım yapıyoruz. Şirket Ar-Ge çalışmalarına eskisinden daha fazla bütçe ayırıyor.

Öte yandan Apple’ın uzun bir süredir VR sanal gerçeklik gözlüğü için çalışmalar yaptığı da biliniyor.

Her ne kadar Tim Cook’tan bu şekilde bir açılama gelse de Bloomberg’ten Mark Gurman’ın özel bülteninde, “Apple Metaverse’e henüz sıcak bakmıyor ve Apple’ın 2023-2024 yıllarında çıkması beklenen bu Apple VR sanal gerçeklik gözlüğü ile Metaverse bir evren oluşturma amacında yok” açıklamasında bulunulmuştu.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!