ApeCoin Kurucu Şirketi, Bored Ape Yacht Club İçinde Yer Alan Tartışmalı Kodları Sildi!
ApeCoin Kurucu Şirketi, Bored Ape Yacht Club İçinde Yer Alan Tartışmalı Kodları Sildi!

ApeCoin Kurucu Şirketi, Bored Ape Yacht Club İçinde Yer Alan Tartışmalı Kodları Sildi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ApeCoin dağıtıcısı Yuga Labs, bir yıl kadar önce verdiği sözün ardından nihayet sonsuz sayıda Bored Ape Yacht Club NFT’sinin piyasaya sürülmesine izin veren özellik kodunu kaldırdı.

Bu özelliğin hackerlar tarafından suiistimal edilerek çok sayıda Ape NFT’sinin piyasaya sürülmesinden korkuluyordu.

Yuga Labs ve ApeCoin Kurucusu, Twitter Üzerinden Tartışmalı Kodun Silindiğini Duyurdu

Yuga Labs kurucu ortağı ve EmperorTomatoKetchup olarak bilinen geliştirici Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk ama tedbiri elden bırakmadık. Şimdi yapmanın uygun olacağını düşündük. Her şey tamam.”

EmperorTomatoKetchup ve Gargamel olarak tanınan başka bir Yuga Labs kurucusu, tartışmalı kodun silindiğine dair kanıt olarak nitelendirilen işlem bilgilerini içeren linki paylaştı.

The contract owner has now been burned. While we’d been meaning to do this for a long time, we hadn't out of an abundance of caution. Felt comfortable doing it now. All done.
In lay terms: The issue flagged in this article is now impossible.

— EmperorTomatoKetchup (@TomatoBAYC) June 7, 2022

Konu, NonFungibles CEO’su Dan Kelly’nin Twitter’da, Ethereum Blockchain’indeki koda göre, Yuga Labs’ın istediği kadar Bored Apes basmasının mümkün olduğunu belirttiği 2021 Haziran’ında gündeme gelmişti.

O sırada, resmi Bored Apes Twitter hesabı, bu kodu asla çalıştırmayacağını ve birkaç gün içinde kodun kullanım imkanını iptal etmeyi planladığını söyledi.

Günümüze geldiğimizde ise Yuga Labs şimdiye kadar henüz bu sözünü tutmamıştı. Foobar olarak bilinen bir NFT geliştiricisi, bu kodun hala var olduğunu ve Yuga Labs’ın bunu asla iptal etmediğini belirtti.

Bu kodun iptal edilmesi Bored Ape sahiplerini rahatlatmış olabilir zira proje sık sık kimlik avı saldırılarına hedef oluyor. Sadece dört gün önce, resmi Discord sunucusu hacklenmiş ve kullanıcılardan 200 ETH (357.000 dolar) değerinde NFT çalınmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!